FormulaGP – wkrótce start kampanii. Nowe informacje

pudełko gry FormulaGP

Nowe wiadomości o wyścigowej grze FormulaGP wydawnictwa Duck’s Games. Kampania rusza 25 października na Gamefoundzie.

FormulaGP. Kampania

Wizualizacja podstawek akrylowych - zdjęcie z kampanii
Wizualizacja podstawek akrylowych – zdjęcie z kampanii

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o grze wyścigowej FormulaGP wydawnictwa Duck’s Games. Przez jakiś czas brak było jakichkolwiek informacji o tym projekcie. Okazuje się jednak, że prace w tym czasie trwały. Na platformie Gamefound pojawiła się aktualizacja, w której twórcy podzielili się kilkoma ważnymi informacjami:

  • Wersja podstawowa gry prawdopodobnie będzie zawierała akrylowe standeesy. Powodem tej zmiany jest cięcie kosztów i utrzymanie ceny na akceptowalnym poziomie. Auta plastikowe będzie można nabyć jako dodatek.
  • Gra będzie dostępna w języku angielskim, ale przygotowano również pliki PDF z kilkoma dodatkowymi językami do ściągnięcia jako dodatki. Znajdziecie tam instrukcję i opis kilku kart. Dostępne języki to: polski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański.
  • Twórcy mają w planach przygotować wersję gry na Table Top Simulator.
  • Zmianie uległy także karty opon, których główny cel jest negatywny (m.in. po zagraniu zwiększają zużycie opon), a zarządzać nimi będą gracze.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Dragon Eclipse – nowa gra od Aweken Realms na Gamefoundzie

FormulaGP to gra wyścigowa dla 1-6 graczy, w której wcielamy się w kierowcę jednego z sześciu najlepszych obecnie zespołów. Dzięki modułowej planszy możemy ścigać się na dowolnym torze z innymi graczami lub solo kontrolując boty. W trakcie rozgrywki wystąpią elementy typowe dla tego sportu takie jak ustawienie samochodu, wybór opon i ich stopień zużycia, pit-stop, zmienne warunki pogodowe, strefy DRS, poślizgi, samochód bezpieczeństwa, żółte flagi czy zdarzenia losowe.

Planowany start kampanii 25 października 2023 roku.

INFORMACJE PUDEŁKOWE:

  • liczba graczy: 1-6
  • czas rozgrywki: 30-120 min.
  • wiek: 9+
  • link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *