Cthulhu: Dark Providence – zapowiedź reimplementacji Studium w Szmaragdzie

pudełko gry Cthulhu: Dark Providence

Wydawnictwo CMON zapowiedziało nową grę – Cthulhu: Dark Providence. Będzie to reimplementacja gry Studium w Szmaragdzie.

Cthulhu: Dark Providence. Zapowiedź

Podczas CMON Expo, wydarzenia w Atlancie dla fanów tego wydawnictwa ogłoszono nową grę – Cthulhu: Dark Providence. Będzie to reimplementacja gry Martina Wallace’a „A Study in Emerald”. Autorami gry jest duet Martin Wallace i Travis R. Chance. Z podanych informacji wynika, że zachowano to co najlepsze z pierwszej edycji „Studium” i dodano dodatkowe elementy, które wzbogacają rozgrywkę. Wydawnictwo zapewniło jednocześnie, że gra doskonale działa również na dwie osoby oraz zawiera tryb solo.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Dune: Imperium – Uprising – potwierdzona polska edycja tej gry!

Jeżeli zauważyliście podobieństwo tytułu do Death May Die to słusznie! Gra co prawda nie będzie kompatybilna z DMD, ale będzie nawiązywała do jego uniwersum. W grze znajdziecie budowanie talii, kontrolę obszaru oraz ukryte role i mnóstwo szalonych efektów kart. W grze znajdziecie nowe postaci takie jak Wyatt Earp, Nikola Tesla, czy gangster Arnold Rothstein.

Oryginalna gra Studium w Szmaragdzie to gra zespołowa, w której gracze wcielają się w dwie zwalczające się drużyny. Jedna będzie wspierać rządy Przedwiecznych, z kolei druga – stanowi ruch oporu. Pomimo tego, że jest to gra drużynowa to wygrywa zawsze jeden z graczy. Najpierw jego frakcja musi spełnić swój cel, a następnie sprawdza się, który z graczy w zwycięskiej drużynie najlepiej sobie poradził w trakcie rozgrywki.

Mamy nadzieję, że wydawnictwo Portal Games trzyma rękę na pulsie i wkrótce usłyszymy zapowiedź polskiej edycji tej gry.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *