Dune: Imperium – Uprising – potwierdzona polska edycja tej gry!

elementy gry Dune Imperium - Uprising

Wydawnictwo Lucky Duck Games oficjalnie potwierdziło wydanie polskiej edycji gry Dune: Imperium – Uprising. Premiera w przyszłym roku.

Uprising. Zapowiedź

Oryginalne wydawnictwo Dire Wolf zaskoczyło zapowiedzią nowej podstawki. Wydawało się, że linia rozwija się w bardzo ciekawym kierunku, więc pojawienie się zapowiedzi nowej gry wywołało mieszane uczucia wśród graczy. Zarówno Potęga Ix jak i Nieśmiertelność dodały blichtru grze, skąd więc pomysł na nową podstawkę? Zbliża się premiera drugiej części filmowej Diuny i wydawca chciał to w wyjątkowy sposób celebrować. Zdecydowano, że linia będzie podążała ścieżką przetartą przez Brzdęki, gdzie wymieniano plansze, ale core gry pozostawał bez zmian.

Uprising to nie tylko nowa plansza. Znajdziecie tam kilka nowości w mechanice. Nie będzie tam Mentanta, zostaną zmienione oznaczenia na kartach i planszy oraz pojawią się Kontrakty, czyli zupełna nowość, którą w zależności od zaawansowania graczy będzie można dopasować trudnością. Dobrą wiadomością jest, że wszyscy liderzy z Diuny Imperium będą mogli być wykorzystani do rozgrywek w Uprising. Natomiast całkowicie nowe talie Intryg i Konfliktu pozwolą na nowo odkryć tajemnice piasków Diuny.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Cascadero i Cascadito. Reiner Knizia dla gamerów? Niedługo start kampanii na Kickstarterze

Wydawało się to formalnością, jednakże wszyscy czekali na oficjalne potwierdzenie wydania polskiej edycji gry Dune: Imperium – Uprising. Podczas ostatniego wywiadu Piotrka z cyklu „Piotrek pyta…” z Michałem Hermanem ta informacja została potwierdzona. Poznaliśmy również polskie tłumaczenie podtytułu – Powstanie.

Ponieważ pierwszy termin druku zaproponowany przez Dire Wolf nie był zupełnie możliwy do dotrzymania, polska edycja zostanie wyprodukowana w drugim rzucie. Oznacza to, że gra pojawi się na polskich stołach prawdopodobnie w 3 kwartale przyszłego roku.

INFORMACJE PUDEŁKOWE:

  • liczba graczy: 1-6
  • czas rozgrywki: 60-120 min.
  • wiek: 13+
  • link do BGG

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *