Blackbeard’s Lost Fleet. Zapowiedź kampanii na Kickstarterze

Blackbeard’s Lost Fleet

Kampania nowej gry Blackbeard’s Lost Fleet od wydawnictwa Taberna Vagantis Publishing planowana jest na połowę jesieni 2023 roku na Kickstarterze.

Blackbeard’s Lost Fleet. Opis

Czy ktoś z Was nie zna Czarnobrodego? Był jednym z najbardziej znanych piratów żyjących w XVII i XVIII wieku, który nagle zniknął, opuszczając swoją flotę. Po tych wydarzeniach pomniejsi piraci postanowili przejąć kontrolę nad porzuconą flotą oraz pirackim miastem Nassau.

Blackbeard’s Lost Fleet to połączenie mechanik deck-buildingu, worker placementu i niewielkiego area control. Gracze będą mogli też rozbudowywać swoje talie o kolejne karty Lojalnych Piratów. Następnym krokiem będzie oddelegowanie ich przy pomocy szybkich okrętów na misje. A wszystko po to, żeby wszcząć bunt i przejąć kontrolę nad jednostkami zaginionej armady Czarnobrodego lub odnaleźć miejsce ukrycia legendarnego skarbu. Nie można jednak zapomnieć, że w pirackim świecie to renoma i wsparcie Latającego Gangu decydują o tym, kto będzie władał Nassau.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Gra Exoplanet – propozycja wydawnictwa 999 Games na Essen 2023

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

Blackbeard’s Lost Fleet. Zasady

Grę będzie można rozegrać na kilka sposobów. W wersji podstawowej wszyscy gracze zaczynają z identycznymi zasobami, a interakcje między nimi jest łagodna. Drugim sposobem jest możliwość wybrania kapitana, którym chcemy zagrać. Wprowadzi to do rozgrywki dużą asymetrię, przez co napięcie wzrośnie, a interakcja będzie osiągać zenit.

Dodatkowo będziemy mogli przejmować statki floty Czarnobrodego, co zapewni nam większe wsparcie ze strony braci, z czego konkretne będą zapewniać nam stałe bonusy.

Dużą rolę w trakcie rozgrywki odgrywają karty. Dzięki nim będziemy mogli wysyłać swoich ludzi w konkretne miejsca, zdobyć coś natychmiastowo, czy nawet wykonać specjalną akcję przypisaną do danego pirata. Jak przystało na deck-building, karty które uznamy za zbędne, będziemy mogli usunąć z talii. Pamiętajmy tylko, że można ich używać na kilka sposobów.

SPRAWDŹ TEŻ: Zagracie już w aż 4 nowości: Lacrimosa, Pax Viking, Wioska i dodatek Na fali

Ponadto klimat gry wspomogą piosenki i muzyka Ye Banished Privateers, który jest znanym pirackim zespołem, a jego członków spotkamy na kartach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *