Andromeda’s Edge. Kiedy premiera? Nowe informacje o grze

pudełko gry Andromeda's Edge

Czekacie na grę Andromeda’s Edge? Lucky Duck Games poinformowało, na jakim etapie znajduje się obecnie proces wydawania polskiej edycji gry oraz przybliżony termin premiery.

Andromeda’s Edge. Kiedy premiera?

Lucky Duck końcem roku powinno otrzymać pliki, które będą musiały przejść cały proces tłumaczenia i korekty. To oznacza, że gra powinna mieć premierę w 3 lub 4 kwartale 2024 r.

Jak wiecie, gra będzie wydana w Polsce w wersji retail. Nie ma jeszcze decyzji czy będzie w sprzedaży również „Upgrade pack”. W tej kwestii nadal są prowadzone rozmowy z oryginalnym wydawcą.

POLECAMY TEŻ: Andromeda’s Edge będzie wydana po polsku. Gra ufundowała się w 8 minut

Andromeda’s Edge. Opis gry

Andromeda’s Edge to gra autorstwa Luke’a Laurie, którego pewnie kojarzycie jako projektanta gry Dwellings of Eldervale. Zresztą nawiązania do wspomnianego tytułu są słuszne, ponieważ o ile zmienia się tu tematyka, wiele mechanik jest zaczerpniętych z tej właśnie gry.

W grze będzie prowadzić jedną z frakcji, która poszukuje nowego miejsca na zbudowanie nowej cywilizacji. Grę rozpoczynacie posiadając stację kosmiczną, kilka statków i ograniczone surowce. Statki będzie wysyłać na poszczególne pola na planszy, aby zbierać surowce, elementy pomagające rozbudować stację oraz po to, aby zagospodarowywać planety.

Mając na uwadze, że pozostali gracze będą mieli takie same cele często będzie dochodzić do bitew. Dodatkowo będziecie się ścigać na torach nauki, przemysłu, handlu, cywilizacji i supremacji. Jeżeli więc lubicie klimaty kosmosu, rozwoju cywilizacji, ale także bitew, to jest to tytuł, na który powinniście zwrócić uwagę.

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 1-5
  • Czas rozgrywki: 40-200 min.
  • Wiek: 14+
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *