Wsiąść do Pociągu: Berlin. Premiera nowej gry od wydawnictwa Rebel

Wsiąść do Pociągu: Berlin - pudełko i komponenty

Wsiąść do Pociągu: Berlin to dzisiejsza premiera wydawnictwa Rebel. Jest to kolejna gra z serii szybkich (15-20 min) gier opartych mechanicznie na klasycznym Wsiąść do Pociągu, jednak zawsze z małym twistem.

Wsiąść do Pociągu: Berlin. Opis i zasady gry

Wsiąść do Pociągu: Berlin - planszaWsiąść do Pociągu: Berlin to dynamiczna odsłona popularnej serii, w której gracze ścigają się o to, kto zwiedzi najwięcej kultowych punktów turystycznych w mieście i przy okazji zrealizuje swoje bilety. Tworząc połączenia, gracze korzystają nie tylko z sieci berlińskich tramwajów, lecz także z biegnących pod ulicami miasta linii metra.

CZYTAJ TAKŻE: Wsiąść do Pociągu: Berlin. Zapowiedziano kolejną „miejską” odsłonę kultowej serii

Na początku gry uczestnicy otrzymują po 2 karty biletów – wskazują one miejsca, które będziemy musieli połączyć nieprzerwaną trasą na mapie. W tym celu potrzebujemy dwóch rzeczy: plastikowych figurek (tramwajów i wagonów metra, w zależności od trasy) oraz kart lokomocji w odpowiedniej liczbie i kolorze. Poszczególne trasy realizujemy po kawałku, co oznacza, że w swojej turze możemy połączyć ze sobą dwa sąsiadujące miejsca.

W ramach akcji możemy zrobić jedną z trzech rzeczy:

  • Dobrać maksymalnie dwie karty transportu.
  • Połączyć dwa sąsiadujące miejsca trasą taksówki.
  • Dobrać kolejne karty biletów.

W ten sposób rozgrywamy swoje tury aż do momentu, gdy któremuś z graczy pozostanie do wykorzystania jeden lub mniej plastikowych elementów. Zwycięży osoba, która zbierze najwięcej punktów za zrealizowane bilety!

Wsiąść do Pociągu: Berlin. Premiera, cena

Grę możecie znaleźć zarówno w sklepie wydawcy jak i w sklepach z grami planszowymi. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 99,95 zł., jednak średnia cena tej pozycji w sklepach to około 80 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *