Gry logiczne od IUVI Games. Zapowiedź Quarto, Quoridor, Pylos, Katamino i wiele więcej

Aż 16 nowych łamigłówek zasili we wrześniu katalog od IUVI Games. Wśród nich znajdą się gry na „Q” ze znanej serii od francuskiego wydawnictwa Gigamic oraz trzy wersje Katamino.

IUVI Games ma misję, aby rozruszać szare komórki wszystkich graczy. Wydają już bardzo popularną serię Smart Games, niedawno zapowiedzieli nową linię – INSIDE 3, The Happy Puzzle Company i SmartMax.

Czas na powrót klasyków wśród gier logicznych, które od dłuższego czasu trudno były dostępne na polskim rynku. Ich premiera będzie miała miejsce podczas katowickiego wydarzenia Planszówki w Spodku (9-10 września).

Gry logiczne od IUVI Games. Seria od Gigamica

We wrześniu znajdziecie w sklepach 7 tytułów w klasycznych pudełkach oraz w wersji mini ze znanej linii od francuskiego Gigamic. Gry te cechuje minimalizm zasad, głębia rozgrywki i solidne, drewniane komponenty.

Quarto

Gry logiczne od IUVI Games - Quarto komponenty gryUstawiaj wraz z przeciwnikiem pionki na planszy – jednak to Twój oponent decyduje, jaki z pionków masz umieścić na planszy. Każdy z pionków wyróżnia się na tle innych jedną z czterech cech – mogą być czarne lub białe, okrągłe lub kwadratowe, wysokie lub niskie z otworem lub bez. Ustaw jako pierwszy rząd pionków posiadających przynajmniej jedną cechę wspólną, krzyknij „Quarto!” i wygraj.

Qawale

Każdy z graczy bierze 8 kamieni w swoim kolorze. Pozostałe kamienie rozmieszcza się w 4 rogach planszy. W swojej turze umieść kamień na wierzchu dowolnego stosu, a następnie przesuń cały stos. W momencie przesuwania stosu pamiętaj o tym, że musisz pozostawić kamień na każdym polu, przez które przechodzisz. Pierwszy z graczy, który ułoży 4 kamienie w jednej linii pionowo, poziomo lub po skosie, wygrywa!

Quantik

Umieszczaj swoje piony na pustych polach planszy, obserwując czy element przeciwnika o tym samym kształcie nie blokuje Ci kolumny, rzędu lub strefy. Bądź pierwszym, który ułoży pionki w czterech różnych kształtach w jednym rzędzie, kolumnie lub strefie.

Squadro

Gry logiczne od IUVI Games - Squadro komponenty gryPorusz jednym z pięciu swoich pionów o tyle pól, ile wskazuje liczba kropek przy jego polu startowym w kierunku wyznaczonym przez zakończenie pionka. Udało Ci się dotrzeć na drugą stronę planszy? Obróć pion w kierunku powrotnym i zatrzymaj się nawet jeśli posiadasz jeszcze punkty ruchu. Od tego momentu, Twój pionek będzie poruszał się o liczbę pól wskazaną przez liczbę kropek, która widniała przy polu na którym zawracałeś. Bądź tym, który jako pierwszy przeprowadzi cztery z pięciu swoich pionków w obie strony i wygraj!

Quoridor

Odnajdź się w labiryncie korytarzy i znajdź drogę na drugą stronę planszy. Wykorzystuj płotki, aby ograniczyć możliwości poruszania się przeciwnikowi. Uważaj na każdy ruch, bo ten z pewnością spróbuje zrobić to samo Tobie! Przekonaj się, kto w tym starciu jako pierwszy odnajdzie najkrótszą drogę na drugą stronę planszy.

Quixo

W każdej turze zabierz pusty sześcian z krawędzi planszy, obróć go ścianką z wybranym przez siebie symbolem i wsuń go na koniec jednego z niekompletnych rzędów, popychając pozostałe cztery kostki i zmieniając cały układ! Pamiętaj, możesz zagrywać jedynie kostki neutralne lub te z Twoim symbolem. Przekonaj się, kto jako pierwszy ułoży 5 kostek z własnym symbolem i wygra!

Pylos

Gry logiczne od IUVI Games - Pylon, komponentyNa zmianę ze swoim przeciwnikiem dokładaj po jednej z drewnianych kul na puste pola na planszy lub na inne kule formując piramidę. Planuj swój ruch na kilka rund przed przeciwnikiem – dokładaj, przekładaj i odzyskuj elementy z planszy, aby mieść pewność, że będziesz miał więcej opcji wyboru. Obserwuj przeciwnika i blokuj jego ruchy. Liczy się tylko to, abyś dołożył ostatni element na szczycie piramidy.

Gry logiczne od IUVI Games. Katamino – Classic, Family i Travel

Katamino było już wcześniej wydawane przez FoxGames. Za sprawą IUVI Games pojawią się aż trzy produkty w tej serii: klasyczne Katamino, edycja rodzinna oraz podróżna.

Gry logiczne od IUVI Games - Katamino, komponentyKatamino to gra dla 1 – 2 osób. Celem gry jest układanie figur zwanych pentami. Wykonuje się to przez umieszczanie określonej liczby pentaminów – specjalnie zaprojektowanych klocków – na pokratkowanej planszy gry. W jednej wersji gry klocki układamy na planszy, w innej budujemy z nich trójwymiarową bryłę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *