Gra Arler Erde (Pola Arle) od Feuerland Spiele powróci na stoły

arler erde okładka gry

Od kilku lat gracze czekali i czekali, i wychodzi na to, że się doczekają! W listopadzie Feuerland Spiele dodrukuje Arler Erde, w polskiej wersji językowej wydane jako – Pola Arle.

Tytuł Arler Erde, czyli w polskiej wersji językowej Pola Arle – już dawno zniknął ze sklepowych półek. Gracze musieli więc uzbroić się w ogromną cierpliwość, która już niebawem zostanie wynagrodzona. Oprócz dodruku podstawki, ponownie pojawi się dodatek Tee & Handel (Handel i Herbata)!

Arler Erde. Opis gry

W Polach Arle, rozbudowanej grze ekonomicznej, przenosimy się do czasów największej świetności Arle, małej wioski we Wschodniej Fryzji, by prowadzić wiejskie życie w folwarku z początku XVIII wieku.

Komponenty polskiej edycji gryTu, w tym urokliwym miejscu, czekają na ciebie i twoją rodzinę liczne zadania związane z utrzymaniem swojego dorobku. Osuszaj torfowiska, by mogły stać się żyznymi gruntami pod uprawę. Hoduj trzodę i dziel się dobrobytem z innymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nucleum – nowy tytuł od Board&Dice będzie miał premierę na Spiel w Essen

Znany z poprzednich wielkich tytułów Uwe Rosenberga sposób rozgrywania akcji, został wykorzystany także i tutaj. Będziemy zatem przydzielać do zadań członków naszej rodziny, hodować zwierzęta, siać i używać specjalnych miejsc na planszy, które pozwolą nam wymieniać towary.

  • liczba graczy: od 1 do 2
  • wiek: od 12 lat
  • czas gry: od 60 do 120 minut
  • projektant: Uwe Rosenberg
  • strona gry na BGG

Arler Erde. Czy doczekamy się ponownie polskiej edycji?

Na BGG padła również informacja, że w dodruku bierze udział Asmodee, co oznacza powrót do sklepów angielskiej wersji językowej. O ewentualnym dodruku polskiej edycji na razie nic nie wiadomo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *