Francuski wydawca Bombyx planuje wydać nową edycję gry Myrmes wraz z rozszerzeniami!

okładka gry Myrmes z 2012 roku
Myrmes zostanie wznowione dzięki francuskiemu wydawnictwu Bombyx. Nowa edycja gry ukaże się wraz z rozszerzeniami! Tytuł zilustrowany zostanie przez Iana O’Toole’a, którego znacie z gier On Mars, Ra, Carnegie czy Weather Machine.
 
Myrmes po raz pierwszy, pod tym tytułem, ukazało się w 2012 roku. Wydawnictwo Bombyx planuje wydać nową edycję gry wraz z rozszerzeniami.

Myrmes. Opis gry

W Myrmes, grze typu worker placement, gracze będą kontrolować kolonie mrówek i wykorzystywać je do eksploracji terenu. Podczas rozgrywki będą pozyskiwać: kamień, ziemię i mszyce, a także walczyć z innymi mrówkami. Wszystko to ma na celu zdobywanie punktów i udowodnienie, że to ich kolonia mrówek jest najlepiej zarządzana.
Po trzech sezonach, każda kolonia mrówek staje w obliczu surowej zimy, która przetestuje jej kolonialną siłę.
 
Na początku każdego roku należy rzucić trzema kośćmi sezonu, aby określić wydarzenie dla każdego z nich. Są to np. dodatkowe larwy, żołnierze, więcej PZ za akcje. Gracze mogą modyfikować wynik – wydając posiadane larwy.
Następnie poszczególne mrówki przypisywane będą do poszczególnych zadań, które wykonają na planszetkach graczy – korytarzach mrowiska lub planszy wspólnej – czyli na powierzchni.
Grę wygra ten z graczy, który uzyskał najwięcej punktów.
  • Liczba graczy: 2-4
  • Wiek 13+
  • Czas rozgrywki: 60-120 minut
  • Strona gry na BGG

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *