Ziemia gra planszowa od Lucky Games. Kiedy tytuł trafi do sklepów?

Ziemia - gra planszowa Lucky Duck Games

Ziemia, gra planszowa od Lucky Duck games, być może jeszcze w tym kwartale trafi na sklepowe półki. Jak poinformował polski wydawca, tytuł powinien być dostępny końcem marca.

Gra planszowa Ziemia – hit z Kickstartera


Uwaga, aktualizacja
Poniżej znajduje się archiwalny artykuł o grze Ziemia. Aktualne informacje o tym tytule znajdziesz w materiale, który opublikowaliśmy 23 lutego: Rusza przedsprzedaż gier Ziemia i MikroMakro: Wszystko albo nic.


Ponad 10 tysięcy osób zdecydowało się wesprzeć Earth (polski tytuł gry to „Ziemia”) na Kickstarterze. Teraz rodzima edycja trafi do Polski.

Gra planszowa Ziemia, to strategia oparta na budowie tableau, budowie silniczka, drafcie kart oraz wyborze akcji. Każdy gracz zaczyna z innym zestawem kart wyspy, klimatu i ekosystemu, dzięki czemu gra od samego początku jest asymetryczna, a wiele możliwych kombinacji początkowego układu daje ogromną regrywalność.

W swoim ruchu gracz wybiera jedną z 4 akcji, którą wykonuje, a następnie wszyscy aktywują zdolności kart ze swojego tableau odpowiadających kolorem wybranej akcji. Siejąc rośliny i rozwijając tereny, aby przyciągnąć zwierzęta, można odblokować bonusy punktowe. Gra kończy się, gdy ktoś zagra 16. kartę.

Ziemia gra planszowa to otwarty świat dla 1 do 5 graczy z prostymi zasadami, ale z mnóstwem strategicznych możliwości. Poza standardowym trybem rywalizacyjnym oraz trybem solo, możliwa jest również gra drużynowa 2×2. Rozgrywka potrwa 45-90 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *