HUANG. Gra pod koniec lutego trafi na Gamefound

HUANG - gra planszowa

Wydawnictwo Phalanx Polska potwierdziło, że 28.02.2023 na platformie Gamefound rozpocznie się kampania gry HUANG.

HUANG – gra osadzona w starożytnych Chinach

HUANG to gra strategiczna dla 2 do 4 graczy, której akcja osadzona jest w starożytnych Chinach, w Okresie Walczących Królestw. Gracze przejmują kontrolę nad jednym z walczących królestw, ścierających się w walce o przywództwo i zjednoczenie kraju pod swą dynastią.

W nowej odsłonie, dobrze znanej Wam gry Yellow & Yangtze Reinera Knizii, zachowano intuicyjne, eleganckie zasady i mechaniki, aczkolwiek Huang oferuje także trzy nowe rozszerzenie oraz nowe doświadczenia płynące z rozgrywki. Całkowitym zmianom uległa natomiast oprawa graficzna – nowa ilustracja została zainspirowana tradycyjnym chińskim malarstwem na jedwabiu. Komponenty zaprojektowano od podstaw: nowe, rozróżnialne pagody i miniatury antropomorficznych przywódców, reprezentujących kontrolowane przez graczy królestwa.

HUANG – co oferuje kampania?

Podczas kampanii gra będzie dostępna w dwóch wariantach: Standard i Deluxe. Opcja Deluxe będzie zawierać pięć zestawów miniatur graczy (jeden będzie dostępny wyłącznie podczas kampanii) w kształtach antropomorficznych: smoka, kozy, królika, szczura oraz tygrysa.

Pierwszym z trzech planowanych rozszerzeń do HHUANG będzie Pałac Cesarski, duża, unikatowa miniatura, posiadająca własny zestaw reguł. Wspomniane rozszerzenie będzie dostępne tylko podczas kampanii (i dodawane za darmo do zamówień osób, które będą ją obserwować przed uruchomieniem). Informacje o pozostałych dwóch rozszerzeniach zostaną udostępnione w trakcie kampanii.

HUANG – gra dostępna będzie w języku angielskim, francuskim i polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *