Mysterium – kooperacyjna gra o duchach w roli głównej. Premiera w 2023

Mysterium - kooperacyjna gra o duchach - zapowiedź, pudełka podstawki i dodatków.

W przyszłym roku Rebel wyda Mysterium. To kooperacyjna gra o duchach przeznaczona dla 2-7 graczy autorstwa Oleksandra Nevskiego i Olega Sidorenki. Mysterium zostało oparte na ich wcześniejszym tytule, w Polsce wydanym jako Tajemnicze domostwo.

Gra o duchach, zbrodni i tajemnicach

Dzięki Mysterium przenosimy się do lat dwudziestych XX wieku. Utalentowany astrolog, pan MacDowell wchodzi do swojego nowego domu w Szkocji i niemal natychmiast wyczuwa, że nie jest w nim sam. O pomoc prosi wybitne medium swoich czasów. Ci mają siedem godzin na nawiązanie kontaktu z duchem i pozyskanie wskazówek, które może on dostarczyć, aby rozwikłać pewną starą tajemnicę.

Niezdolny do mówienia i cierpiący na amnezję duch, komunikuje się z medium poprzez wizje, które w grze reprezentowane są przez ilustrowane karty. Gracze muszą rozszyfrować obrazy aby pomóc duchowi przypomnieć sobie, w jaki sposób i w jakich okolicznościach został zamordowany.

  • Kto dokonał zbrodni?
  • Gdzie to się odbyło?
  • Jaka broń spowodowała śmierć?

Im więcej osób współpracuje i dobrze zgaduje, tym łatwiej jest złapać właściwego winowajcę.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tajemnicze domostwo znowu w sprzedaży. Razem z grą dwa dodatki

Mysterium – gra o duchach z dwoma dodatkami

Równocześnie z Mysterium do sklepów trafią dodatki: Ukryte znaki oraz Sekrety i kłamstwa.

W dodatku Ukryte znaki duch znowu się pojawia, a wraz z nim nowi podejrzani, miejsca i przedmioty, które nie pasują do całego obrazu. Czy tym razem uda się rozwikłać zagadkę?

Dodatek Sekrety i kłamstwa to 6 nowych postaci, 6 nowych lokacji, 6 nowych przedmiotów oraz 18 kart historii. Ta ostatnia grupa kart może zastąpić karty przedmiotów z podstawowej wersji gry. Tutaj – zamiast dawać wskazówki do zidentyfikowania przedmiotu -, duch będzie musiał za pomocą kart snów przekazać całą historię, przez co rozgrywka stanie się znacznie bardziej wymagająca.

Dane o grze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *