Oath gra planszowa. Zaawansowana strategia w starożytnym świecie od Portal Games

Pudełko gry strategicznej Oath

Gra Oath: Kroniki Władzy i Banicji na pewno przypadnie do gustu fanom Root. Komu jeszcze? Entuzjastom gier strategicznych i estetom, bo to naprawdę piękna produkcja. Planszówka dziś miała swoją premierę.

Gra planszowa Oath – kto jest wrogiem, kto przyjacielem?

Otwierając pudełko Oath: Kroniki Władzy i Banicji przenosimy się do starożytnej krainy, w której przedstawicielem władzy jest Kanclerz (jeden z graczy). Kanclerz, rzecz jasna, musi mieć wrogów – są nimi Banici, którzy tylko czyhają na jego potknięcie, chcąc stać się Uzurpatorami. Na szczęście ma też przyjaciół – Obywateli, choć nawet oni dbają wyłącznie o własne interesy…

Oath łączy kontrolę terytorium z grą narracyjną i motywem legacy (ponieważ wcześniejsze rozgrywki wpływają na kolejne). Przygotowanie do każdej kolejnej rozgrywki będzie inne, bo też inne będzie ułożenie planszy, elementy w grze oraz warunki wygranej.

  • Liczba graczy: 1-6
  • Czas rozgrywki: 45-150 min.
  • 10+
  • Instrukcja

Planszowe Newsy polecają… grę planszową Oath

Na naszym kanale na YouTube pojawił się kolejny odcinek „W roli głównej”. Tym razem na warsztacie Moniki wylądowała właśnie gra Oath: Kroniki Władzy i Banicji.

Świat Kanclerza albo się lubi, albo więcej się do niego nie zaglądnie. To gra, która po zgłębieniu zasad może okazać się perełką wielokrotnie pojawiającą się na Waszych stołach. Przebieg gry jest tu nieprzewidywalny! Działania poszczególnych graczy mogą wpłynąć na szybką zmianę Waszych planów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *