Flamecraft. Rodzinna gra planszowa ze smokami. Zasady i gameplay

Flamencraft - karta i plansza gry

Flamecraft to gra rodzinna w niezwykle smoczym klimacie. Smoki-rzemieślnicy to zmyślne stworzenia, które zieją wyspecjalizowanym ogniem, by tworzyć szeroki wybór smakowitych i przydatnych dóbr.

Flamecraft – zostań mistrzem płomieniarstwa

Witaj w miasteczku pełnym frymuśnych smoków! Sydonia oprowadzi cię po zasadach obowiązujących we Flamecraft. Razem odwiedzimy liczne sklepy, zaprowadzimy do nich smoki, będziemy rzucać zaklęcia aby zachęcić te urocze stworzenia do wykonania prawdziwych cudowności z ziejącego przez nie ognia.

 

POLECAMY TEŻ:
Zabić Smoka! Zapowiedź nowej gry RPG autorstwa Wojciecha Rosińskiego
Draftozaur z dodatkami Pterodaktyle i Plezjozaury. Gra o dinozaurach nie tylko dla dzieci. Zasady

Flamecraft to gra z gatunku rodzinnego euro wydana w Polsce przez wydawnictwo Lucky Duck Games. Co znajduje się w pudełku? Tym, co się rzuca w oczy jest brak tekturowej planszy – zamiast niej w każdym egzemplarzu gry mamy długą matę, która wygląda trochę jak bieżnik (106 cm długości!). Mamy tu też znaczniki tekturowe zasobów, drewniane smoki i sporo kart: sklepów, smoków oraz zaklęć.

W swojej turze wybierasz jeden ze sklepów miasteczku i umieszczasz tam swojego smoka. Możesz wybrać, czy będziesz w nim zbierać zasoby, czy zaklinać sklep. Zostań mistrzem płomieniarstwa w smoczym miasteczku.

  • Flamecraft liczba graczy: 1-5
  • Czas rozgrywki: 60 min.
  • Wiek: 10+
  • Wydawnictwo: Lucky Duck Games

Flamecraft. Smoki wprowadzą do świata planszówek

#zdaniemAgaty

Flamecraft to dynamiczna, ale jednocześnie dość lekka, prosta i zdecydowanie familijna gra. Łatwo ją wytłumaczyć i nauczyć się jej, więc świetnie nadaje się jako „wstępniak” do pokazania komuś, kto do tej pory nie miał wielu doświadczeń z grami planszowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *