Terrorscape – horror i emocje na planszy. Premiera wydawnictwa Galakta

grafika prezentująca pudełka gry podstawowej i dodatków - Terrorscape

Zapowiedziana na dzisiaj przez wydawnictwo Galakta premiera gry Terrorscape stała się faktem. Od dzisiaj jest ona dostępna w sklepach.

Terrorscape. Premiera

grafika prezentująca obszar gry Terrorscape z planszami lokalizacji, domem-przesłonką i planszetkami
Przestrzeń gry

Na ten tytuł czekało sporo graczy, którzy lubią mroczne klimaty i… są wielbicielami horrorów. Mowa o Terrorscape, grze która z sukcesem ufundowała się na Kickstarterze. Dzięki wydawnictwu Galakta, również polscy gracze będą mieli przyjemność poznać ten tytuł.

Od dzisiaj grę będziecie mogli kupić w sklepach z planszówkami oraz u wydawcy. Oprócz podstawki wydane zostały równocześnie trzy dodatki, które urozmaica Wam rozgrywki: Nieopisywalny koszmar, Nieśmiertelna groza i Dziki instynkt.

Podstawkę gry znajdziecie w sklepach już za ok. 242 zł, np. tutaj.
Natomiast dodatki są po ok. 97 zł

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Mistborn Deckbuilding Game – Z Mgły Zrodzony na planszy

grafika prezentująca figurki 3 Zabójców z gry Terrorscape: Rzeźnika, Mordercę i WIdmo
Figurki od lewej: Widmo Rzeźnik i Morderca

Terrorscape to asymetryczna gra, w której jeden z graczy wciela się w Zabójcę, a pozostali gracze w Ocalałych. Celem Zabójcy będzie zabicie jednego z Ocalałych. Natomiast Ocalali będą mieć dwie opcje prowadzące do wygranej – mogą naprawić radio i wezwać pomoc, lub odnaleźć wszystkie klucze i wydostać się z domu. Każda ze stron ma inne umiejętności pozwalające zrealizować cel.

W pudełku podstawki znajdziecie 3 zabójców: Rzeźnika, Mordercę i Widmo. W zestawie Ocalałych macie do wyboru:

  • Johnsona – inżyniera. Jego zaletą jest pojemny plecak oraz szybszy postęp naprawy jeżeli wykorzystuje Narzędzia.
  • Annę – studentkę. Jest świetna w chowaniu i szukaniu. Nie ujawnia się podczas Wykrywania przez Zabójcę i nie hałasuje jak przeszukuje lokalizację.
  • Marco – lekarza. Ma apteczkę i nie zawaha się jej użyć… do leczenia Ocalałych. No i potrafi wyszukiwać leki w stosie kart odrzuconych.
  • Williama – sportowca. Jest szybki, ale hałasuje. Za to w starciu z Zabójcą sobie dobrze może poradzić… no a przynajmniej lepiej on innych.
  • Sophie – detektywa. Jest wścibska i dlatego potrafi odnaleźć i wykorzystywać tajemne przejścia. Błyskiem aparatu może odwrócić uwagę Zabójcy.

Do każdej rozgrywki wybieracie 1 Zabójcę oraz 3 Ocalałych. Wykorzystujcie odpowiednio umiejętności swoich postaci, wybierajcie mądrze każdy swój ruch , a wygrana będzie wasza!

Co w dodatkach?

W każdym pudełku znajdziecie kolejne elementy urozmaicające rozgrywki. W każdym pudełku są nowe plansze lokalizacji oraz Zabójcy. Dodatkowo w Nieśmiertelnej grozie dojdzie do wyboru kolejny Ocalały.

Nieopisywalny koszmar dzieje się w laboratorium, gdzie czyhać na was będzie morderczy Dusiciel lub Obcy. Dusiciel jest rośliną, która dzięki eksperymentom stała fanem mięsa. Natomiast Obcy to nowy gatunek, który potrafi ewoluować.

Nieśmiertelna groza dopadnie was w tajemniczym zamku, gdzie ku zgrozie Ocalałych ożywają posągi. I to nie jeden a 4…

Dziki instynkt odkryje przed wami tajemnicę domków letniskowych. Ta sielska z pozoru lokalizacja również ma swoje tajemnice. Wieczorami – w zależności od waszego wyboru – stawicie czoła Wilkołakowi lub śmiertelnie niebezpiecznej Łowczyni.

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 2-4
  • Wiek: 14+
  • Czas rozgrywki: 30-45 min.
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *