Witness – szeptana dedukcja w nowym wydaniu

pudełka prezentują 3 gry planszowe z linii WItness - dedukcyjnej gry z mechaniką głuchego telefonu

Wydawnictwo Deep Print Games postanowiło wrócić do gry Witness i wydać ją na nowo jako linię gier kryminalnych. W każdym pudełku znajdziecie po 8 spraw.

Witness. Zapowiedź

Deep Print Games od jakiegoś czasu wrzucał na swój profil tajemnicze grafiki. Okazało się, że przygotowują remake gry Witness z 2014 roku. Witness to gra dedukcyjna, w której będziecie rozwiązywać zagadki kryminalne. Pierwsza rzecz, która wyróżnia ten tytuł to liczba graczy, których zawsze dokładnie ma być 4, aby móc w nią zagrać.

W oryginalnej wersji mieliśmy w pudełku 64 sprawy o różnym stopniu trudności. Nowa edycja będzie podzielona na kilka części. Na początek ukażą się 3 pudełka, każde zawierające po 8 zagadek:

  • Witness: On the Trail of the Chameleon
  • Witness: The Sigma Club
  • Witness: The Treasure of Othesis

POLECAMY RÓWNIEŻ: Dark Blood – czyli mrok, kultyści i splugawienie

Zasady rozgryki

Kojarzycie z dzieciństwa grę w głuchy telefon? W tej grze, główna mechanika właśnie na niej będzie się opierała. Każdy z graczy wcieli się w jedną z 4 postaci. Każda z nich ma przypisany zestaw elementów: książeczkę z tajnymi informacjami oraz standees z wizerunkiem. Na środku stołu układacie planszetkę z rundami, na której wskazane jest jaka postać w jakiej rundzie i do kogo przekaże swoje informacje związane z wybraną sprawą.

Po wybraniu numeru sprawy czytacie tło fabularne. Następnie czytacie tajne informacje w swoich książeczkach przypisane do tego numeru. W każdej z 4 rund strzałkami wskazana jest jaka postać i komu przekazuje zebrane informacje. Ale uwaga! Robi to szeptem, dokładnie jak we wspomnianej grze w głuchy telefon. Ostatecznie po 4 rundach każdy z graczy dwa razy będzie szeptał i dwa razy nasłuchiwał. Dopiero teraz będziecie mogli zapisać zebrane informacje.

Gdy już wszyscy skończą pisać notatki przyjdzie czas, aby sprawdzić czy dobrze zebraliście wszystkie poszlaki! Bierzecie do ręki zeszyt z pytaniami i próbujecie na nie odpowiedzieć. Po udzieleniu wszystkich odpowiedzi sprawdzacie rozwiązanie i przypisujecie punkty. Okaże się czy wasza dedukcja się sprawdziła.

W nowej edycji wszystkie zeszyty zastapione są kartami. Dzięki temu łatwiej będzie operować grą i odrzucać do pudełka rozegrane sprawy.

Informacje pudełkowe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *