Szukasz gry na wakacje? Sprawdź Abalone GO, dziś rusza przedsprzedaż

Abalone GO

Abalone w klasycznej wersji to logiczna gra o zwodniczo prostych zasadach, ale zaskakującej głębi (jak już wsiąkniemy w rozgrywkę). Doskonale nadaje się też do rozgrywki wielopokoleniowej i to bez względu na poziom „planszowego” zaawansowania graczy. Wszystkie te cechy czynią z niej idealną kandydatką na grę na wakacje – zwłaszcza po lekkiej modyfikacji. I taka modyfikacja, czyli Abalone GO, wkrótce trafi do sprzedaży.

Gra planszowa na wakacje

Gra planszowa idealna do zabrania w podróż lub na wakacje powinna spełniać kilka kluczowych warunków. Przede wszystkim powinna być kompaktowa i lekka, aby łatwo mieściła się w bagażu i nie zajmowała zbyt wiele miejsca. Ważne jest także, aby jej elementy były wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, co zapewni trwałość podczas transportu. Gra na wakacje powinna być prosta do nauczenia się, aby można było szybko rozpocząć rozgrywkę bez potrzeby długiego studiowania instrukcji.

Dobrze, jeśli czas jednej rozgrywki jest stosunkowo krótki, co umożliwi rozegranie partii nawet w trakcie krótkich przerw. Dodatkowym atutem będzie możliwość grania w różnym gronie osób, co sprawi, że będzie odpowiednia zarówno na rodzinne wakacje, jak i wyjazdy z przyjaciółmi.

POLECAMY: Premiera polskiej edycji gry Voidfall od Portal Games coraz bliżej

Tyle teorii, a jak mają się do niej dane pudełkowe z Abalone GO?

 

Abalone GO - zawartość pudełka

Abalone GO – co to za gra

Dwoje przeciwników zasiada naprzeciwko siebie, by wziąć udział w angażującym pojedynku umysłów. Na sześciokątnejplanszy znajdują się czarne i białe kule – każdy z graczy posługuje się jednym z kolorów. Aby wygrać, należy wepchnąć 6 kul przeciwnika do rynienki biegnącej wzdłuż krawędzi. Obserwuj, planuj… i rozważaj możliwe posunięcia przy każdym kolejnym ruchu!

Abalone GO to specjalna, kompaktowa wersja popularnej dwuosobowej gry logicznej w pełni dostosowana do tego, żeby zabrać ją ze sobą, gdzie tylko zechcesz. Elementy zostały pomniejszone, a – co jest bardzo fajnym rozwiązaniem – praktyczna nakładka na planszę pozwala na „zapisanie” rozgrywki i przeniesienie elementów bez ich przemieszczania.

Gra Abalone bawi od dziesięcioleci

Gra Abalone została stworzona w 1987 roku przez dwóch francuskich twórców, Michela Laleta i Laurenta Léviego. Po raz pierwszy zaprezentowano ją publicznie na targach gier w Cannes w 1988 roku. Przez lata Abalone zdobyła dużą popularność i liczne nagrody oraz wyróżnienia, a jej sława ciągle nie słabnie.

Abalone GO. Data premiery, cena

Wersja podróżna gry zawiera w sobie planszę wraz z przykrywką, 14 białych i 14 czarnych kul oraz instrukcję. Przedsprzedaż Abalone GO rusza dzisiaj, natomiast premiera zaplanowana jest na 31 lipca 2024 r. Grę wydaje Rebel, jej sugerowana cena detaliczna to 54,95 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *