Na rozkaz! i Linx. Podwójna premiera od Lucrum Games

Na Rozkaz! oraz Linx - pudełka

Dziś mamy podwójną premierę od Lucrum Games. W sklepach znajdziecie już logiczną grę Linx oraz dwuosobowy pojedynek w wojennych klimatach, czyli Na rozkaz!

Na rozkaz! II wojna światowa O czym jest gra?

na rozkaz komponenty Na rozkaz Jest to polska edycja gry General Orders: World War II, tych samych twórców, którzy zaprojektowali serię Nieustraszeni. Ponownie dostajemy grę w klimatach wojennych na około pół godziny w skondensowanej formie. Gracze wcielą się w generałów toczących bitwy na 2 różnych teatrach wojennych: górzystym terenie środkowych Włoch oraz na wyspach Pacyfiku. Każda strona planszy dodaje unikatowe dla siebie elementy – we Włoszech mamy desanty spadochronowe, na Pacyfiku – samoloty.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Ozob: A Cyberpunk Board Game. Nowa gra autora Kartografów

Podstawowymi mechaniki gry jest worker placement i kontrola obszaru. W swojej turze gracze będą rozmieszczać swoich dowódców na polach akcji zarówno na heksagonalnej planszy głównej jak i osobnej planszetce wsparcia. Aktywowane efekty pozwolą na rozprzestrzenianie się dyskami (żołnierzami), zajmowanie strategicznych pozycji, dobieranie kart. Ważną kwestią jest zapewnienie ciągłości linii zaopatrzenia. Gra kończy się po 4 rundach lub w momencie, gry jeden z graczy straci kontrolę nad swoją Kwaterą Dowodzenia.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 99,90 zł, zaś w sklepach można ją znaleźć za około 60 złotych.

Linx. Opis

Komponenty gry LinxSprytna mała gra logiczna, łącząca kółko i krzyżyk z papier-kamień-nożyce. W trakcie rozgrywki gracze wykładają kafelki aby – jak w kółko i krzyżyk – trzy płytki w ich kolorze łączyły się w pionie, poziomie lub po skosie. Przeciwnicy mogą jednak przykrywać umieszczone wcześniej płytki swoimi według starożytnej zasady, w której papier bije kamień, kamień bije nożyce, a nożyce biją papier.

Zwyciężyć można na dwa sposoby: dopasowując 3 płytki umieszczone przodem w swoim kolorze lub dopasowując 3  płytki umieszczone tyłem w swoim kolorze. Linx posiada także tryb gry zespołowej, w którym rywalizują ze sobą dwie drużyny składające się z 2 graczy każda.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 49,90, w sklepach do kupienia jest za ok. 30 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *