Czarne historie. Dodruk z kilkoma zmianami

czarne historie w nowej odsłonie

Kultowe Czarne historie wracają w nowej, odświeżonej formie! Wydawnictwo G3 poinformowało o dodruku tej gry.

Czarne historie. Nowa wersja

W najnowszej edycji znajdziecie parę wyraźnych zmian. Po pierwsze, to co się rzuca w oczy, to umieszczona na pudełku cyfra oznaczające numerację serii.  Wprowadzony został też dodatkowy tryb, gdzie zwycięzcą jest jeden gracz. Teraz będziecie mogli wybrać czy rozwiązujecie zagadkę drużynowo, czy każdy będzie prowadził własne śledztwo.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Bitwa na poduchy – czyli zasady w królestwie Milczącego Króla!

W pudełku zawarto również nowe znaczniki, które będą przyznawane graczom, którzy zadają najtrafniejsze pytania związane z zagadką. W wersji zaawansowanej – gracz, który ma najwięcej znaczników po 3 rundach – wygrywa.

O czym opowiadają Czarne historie?

Jest to rozrywka zdecydowanie dla ludzi o mocnych nerwach i z dystansem do świata. W pudełku znajdziemy zestaw 50 kart z okropnymi, a czasami makabrycznych opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo mogły się wydarzyć. Gracze starają się rozwikłać zagadki, które zostają im przedstawione.

Cała zabawa polega na tym, że na głos odczytuje się treść przedniej strony karty tak, aby poznali ją wszyscy uczestnicy. Następnie jeden gracz po cichu musi przeczytać treść znajdującą się na odwrocie karty, dowiadując się jak doszło do zdarzenia, które znają wszyscy. Pozostali gracze wcielają się w role poszukiwaczy i muszą zadawać mistrzowi tajemnic pytania, które pozwolą im wydedukować jak doszło do opisanej sytuacji. Jednak muszą zadawać pytania w taki sposób, aby można było odpowiedzieć tylko „Tak” lub „Nie”.

W tej serii wyszło już kilkadziesiąt pudełek z Czarnymi historiami. Dodatkowo są części mniej makabryczne jak np. Świąteczne historie, Magiczne historie czy Niewiarygodne historie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *