Ichor. 30-letni projekt Reinera Knizii w nowej odsłonie

okładka gry Ichor

Bitewing Games do kolekcji wydanych przez siebie gier Reinera Knizii będą chcieli dołączyć Ichor. Kampania na KS ma ruszyć w czerwcu.

Ichor. Opis

Jest to reimpelmentacją gry Clinch (później nazwanej Tiku), którą Knizia zaprojektował w 1993 roku. W nowej wersji zaszło kilka zmian mechanicznych, zaś tematycznie przenosimy się do starożytnej Grecji. Mitologiczne potwory zebrały się, aby przeprowadzić atak na Olimp, więc greccy bogowie muszą się bronić. I to by było na tyle z klimatu, bo Ichor to w 100% asymetryczna gra logiczna.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Black Forest. Powrót Rosenberga do kół produkcji

W swojej turze przesuwasz jedną ze swoich figurek w linii prostej tak daleko jak chcesz, zostawiając za sobą ślady w postaci swoich żetonów na każdym polu. Nie można wchodzić na pole z inną figurką, ale można zastąpić żetony przeciwnika własnymi. Każda figurka posiada unikalną zdolność, której można użyć tylko raz na grę. Łącznie do wyboru jest 24 postaci, a dodatkowo w pudełku znajdą się 2 plansze i dodatek z kafelkami bram. Grę wygrywa gracz, który jako pierwszy umieści wszystkie swoje żetony na planszy.

Ichor razem z wcześniej zapowiedzianą grą Iliad będą stanowić mitologiczną serię (Mythos Collection) dwuosobowych gier Reinera Knizii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *