Feudum. Nowa, specjalna edycja na Gamefoundzie

Feudum
Odd Bird rozpoczęło kampanię nowej edycji gry Feudum! Okazją do tego jest 7-lecie pierwszej edycji gry.
 
Feudum to ekonomiczna gra planszowa dla od 2 do 5 graczy, osadzona w średniowiecznych realiach, polegająca na zarządzaniu dostępnymi zasobami, która w Polsce, przypominamy, ukazała się dzięki wydawnictwu CzachaGames. Teraz, jej nowa edycja jest dostępna do wsparcia na Gamefound.

Feudum. Opis gry

Podczas rozgrywki, każdy z graczy, kontrolował będzie kilka postaci. Będą one przemierzać okolice zajmując się między innymi: uprawą na farmach, zbieraniem podatków, budową budynków. Ale też podbojami oraz innymi, dochodowymi zajęciami, które pozwolą zgromadzić jak największą władzę.
W grze Feudum interakcja ma kluczowe znacznie. Gracze cały czas muszą obserwować ruchy przeciwników, uważając na mapę i kontrolowane przez nich tereny, ponieważ każdy ruch ma wpływ na innych graczy.
Jeśli mądrze zarządzasz swoimi gildiami, utrzymujesz kontrolę nad kluczowymi lokalizacjami i najlepiej dostosowujesz się do zmieniających się wydarzeń, odniesiesz zwycięstwo. O ile oczywiście nie umrzesz z głodu, nie zostaniesz zepchnięty na boczny tor przez węże morskie…
 
Nowa edycja to np. nowe znaczniki, ale też zmiany na planszy – szósta beczka dla szóstego gracza, grób, w którym można złożyć zmarłego Behemota czy wyraźniej oznakowane trasy statków.
 
  • Feudum Septennial Edition 75,00 $
  • Septennial Upgrade Pack 29,00 $
  • Feudum Septennial Edition Deluxe 110,00 $
 
Grę wesprzecie na platformie Gamefound TUTAJ.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *