Światło i Mrok. Zapowiedź polskiego projektu przygodowej gry fantasy

Okładka gry Światło i Mrok

Najprawdopodobniej w drugim kwartale 2024 r. wystartuje kampania polskiego autorskiego projektu przygodowej gry fantasy zatytułowanej Światło i Mrok.

Na Gamefoundzie można podejrzeć już draft kampanii i sporo infografik oraz materiałów video. Za cały projekt odpowiada Kopergames.

Światło i Mrok. Zasady

Światło i Mrok to polska gra przygodowa dla 1-3 graczy. Wcielimy się w jednego z sześciu bohaterów, zbierzemy drużyny i udamy się w podróż pełną przygód, w poszukiwaniu legowisk, przerażających potworów i zaginionych postaci.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: God of War: The Board Game. Nowa gra od CMON

W swojej turze gracz może rozbić obóz albo udać się w podróż. Decydując się na tę drugą opcje wydajemy żetony energii. Podczas podróży wybieramy jedną kartę z puli kart terenu – na nich znajdują się informacje o dostępnych lokacjach, dobrach i kartach przygód. Wśród kart przygód znajdą się karty zleceń i to realizacja dwóch takich zadań jest warunkiem zwycięstwa.

Gra cechuje się survivalowym otwartym światem, po którym możemy dowolnie się poruszać i eksplorować. Podczas kampanii oprócz gry podstawowej od razu dostępne będą dodatki.

Link do kampanii

  • Liczba graczy: 1-3
  • Długość rozgrywki: 180 min.
  • Wiek: 13+
  • Polska instrukcja (prototypowa)

Na kanale YT twórcy znajduje się kilkanaście filmów prezentujących szczegółowo zasady gry. Poniżej możesz obejrzeć trailer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *