Shinjuku. Japońska gra o tokijskich liniach kolejowych

Shinjuku - okładka gry

Na rynku japońskim tej jesieni zostanie wydana gra Shinjuku – ciekawie zapowiadający się tytuł o rozwoju infrastruktury kolejowej.

Shinjuku. Opis gry

Ta strategiczna gra planszowa polega na budowaniu sieci i odbieraniu oraz dostarczaniu towarów. Budujemy sklepy w Tokio i linie kolejowe, które je łączą, aby stworzyć najlepiej prosperującą infrastrukturę handlowo-kolejową. W każdej rundzie na mapie pojawią się nowi klienci, którzy będą chcieli kupić jeden z czterech różnych towarów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Bricolage Heads – czyli gra o sztuce ulicznej

Gracz rozpoczyna z czterema kartami lokalizacji i dobiera nową kartę w każdej turze. Akcje budowania, ulepszania i przenoszenia wymagają zagrania pasującej karty lokalizacji z ręki. Karty na ręce, które pasują do lokalizacji, w których wcześniej gracz zbudował sklep, są dzikie i mogą być użyte do dopasowania dowolnej lokalizacji. Zwycięstwo przypada graczowi, który zdobędzie najwięcej zestawów klientów.

W sieci dostępna jest angielska instrukcja. Grę można poznać grając cyfrowo na Tabletopii.

Komunikacyjne serce miasta

Shinjuku to jeden z 23 specjalnych okręgów w Tokio, który znajduje się na zachodnim krańcu centrum miasta. W ciągu dnia to ważna dzielnica biznesowa, zaś nocą dzielnica rozrywkowa ze słynną dzielnicą czerwonych latarni (Kabukicho). Jednocześnie Shinjuku stanowi główny węzeł komunikacyjny. Powszechnie uważa się, że znajduje się tu najbardziej ruchliwa stacja kolejowa na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *