Ruszyła przedsprzedaż gry Mityczny Wiatr od wydawnictwa Galakta

Mityczny Wiatr

Graliście kiedyś w grę, która nie ma jasno wyznaczonego efektu jej końca? Mityczny Wiatr, którego przedsprzedaż właśnie ruszyła jest właśnie taką pozycją. W polskiej wersji językowej pojawi się dzięki wydawnictwu Galakta.

Mityczny Wiatr. Opis gry

Mityczny WiatrMityczny Wiatr to kooperacyjna gra planszowa, w której znajdziemy cztery asymetryczne postaci. Wcielając się w jedną z nich będziemy eksplorować tajemniczą dolinę, przeżywać różnorodne przygody i spełniać codzienne zadania. A wszystko po to, by wspomóc rozwój wspólnoty.

Każda postać posiada swój sposób na gromadzenie zasobów niezbędnych do rozbudowy rosnącej osady. W trakcie gry uczestnicy będą podejmować szereg działań, które umożliwią im lepsze poznanie okolicy, doświadczenie ekscytujących i często tajemniczych wydarzeń. Dodatkowo możemy ulepszać swoich bohaterów, a także kształtować wygląd miasta poprzez wznoszenie nowych budowli.

Unikatowa asymetria postaci (Rolnik, Handlarka, Rzemieślniczka, Leśniczy) sprawia, że każdy gracz odnajdzie coś dla siebie. Proste reguły, bogata treść i atrakcyjna oprawa graficzna to tylko kilka atutów tej gry. Co więcej, gracze sami decydują o długości rozgrywki i jej zakończeniu. Przyjazny system zapisywania postępów w grze pozwala na elastyczne dostosowanie jej czasu. Sandboxowa natura gry, która uzupełniona jest o cele do osiągnięcia sprawia, że z zapałem będziemy obserwować postępy naszej osady. Jedynie zmienna pogoda, reprezentowana przez kartę dobieraną w każdej rundzie, może nieoczekiwanie zmienić nam plany.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Wirtualna Rewolucja. Zapowiedź nowej gry od Czacha Games

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

Kilka informacji o przedsprzedaży

Przedsprzedaż gry rozpoczęła się 27 listopada 2023 roku, a premiera gry planowana jest już na 7 grudnia!

Co w niej znajdziemy?

  • gra podstawowa – SCD 359.90 PLN
  • Nowe Perspektywy (dodatek – rozszerzenie do 5 gracza – Karczmarka + dodatkowe karty) – SCD 149.90 PLN
  • Powiew Magii (dodatek kickstarterowy) – SCD 59.90 PLN

Jeżeli mielibyście ochotę zobaczyć jak gra prezentuje się na stole i co o niej mówili Cyprian z Natalią, to poniżej zostawimy Wam nasz materiał z YT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *