Penny Dreadfuls of Victorian London kolejny tytuł serii gier dedukcyjnych

Penny Dreadfuls of Victorian London: Sensational Tales of Terror

Na pewno wielu z Was zna grę Listy z Whitechapel, w Polsce wydanej przez Galakta. Już niebawem, bo jeszcze w tym roku, od oryginalnego wydawcy Giochi Uniti ma pojawić nowy tytuł serii – Penny Dreadfuls of Victorian London.

Penny Dreadfuls of Victorian London. Opis

Jest to scenariuszowa gra dedukcyjna. Podczas rozgrywki, od 1 do 5 graczy, będzie uczestniczyć w przerażających opowieściach osadzonych w ponurym, wiktoriańskim Londynie pod koniec XIX wieku, którym wstrząsnęły tajemnicze, seryjne morderstwa.

Każda gra ma zmienną liczbę rund z różnymi możliwymi wynikami – od porażki po sukces. Wszystko w zależności od tego, jak gracze zinterpretują historię. Dzieląc los swoich Bohaterów, którzy zostali nagle uwikłani w szokujące wydarzenia, gracze stawią czoła scenariuszowi prowadzą śledztwo.

  • Liczba graczy: 1 – 5
  • Czas gry: 45 – 60 minut
  • Wiek od: 14 lat
  • Strona BGG

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SideQuest: 7th Sea. Przedsprzedaż drugiej gry z serii ruszyła

CIEKAWOSTKA

Penny Dreadfuls były krótkimi ilustrowanymi periodykami, bardzo popularnymi w Wielkiej Brytanii w drugiej połowie XIX wieku.
Były to bardzo tanie broszury, kosztujące zaledwie jednego miedzianego pensa. Oferowały krótkie historie o popularnych tematach, opowiadane w dobitnym i sensacyjnym stylu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *