Maruderzy oraz Paczka Punktów Terenu. Nowe dodatki do gry Root trafiły do sklepów

Maruderzy i Paczka Punktów Terenu - pudełka

Dwa nowe dodatki do gry Root to dzisiejsza premiera wydawnictwa Portal Games. Do sprzedaży trafiło rozszerzenie Maruderzy oraz Paczka Punktów Terenu. W 2024 roku zostaną  z kolei wydane kolejne dodatki to tej bardzo popularnej gry.

Root. Opis gry, zasady

Nikczemny Markiz de Kot rządzi wielkim lasem twardą ręką. Pod jego rządami leśne stworzenia tworzą stronnictwa, zbierają zasoby i szykują się do obalenia jego rządów. Pośród leśnych polan daje się wyczuć zapach buntu, wojny z ciemiężcą mogącej wybuchnąć w najbardziej nieoczekiwanej chwili. Scena jest gotowa, aktorzy znają swoje role. Oto nadszedł czas aby zadecydować o losie Leśnogrodu. To od Ciebie zależy, która grupa ostatecznie zakorzeni się w Leśnogrodzie na wieki.

Root to dynamiczna gra opowiadająca o wojnie o wpływy w Wielkim Lesie. Gracze przejmują kontrolę nad jedną z czterech frakcji starających się o przejęcie władzy i udowodnienie, że to jej przedstawiciele są prawowitymi władcami rozległego Leśnogrodu.

Polska wersja pudełka Root jest znacznie większa niż wersja angielska, a jej kwadratowy kształt umożliwił umieszczenie w środku plastikowej wypraski, która pomieści zarówno wersję podstawową gry, jak i dodatek Plemiona Rzeczne. Dzięki temu zabiegowi produkt pomieści dwie gry, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca na planszówkowej półce.

Długo oczekiwane dodatki

Root: Maruderzy to rozszerzenie, które wzbogaca podstawową grę o dwie dodatkowe frakcje: Władcę Szczurów i Żelazną Straż. Dodaje ono również czwórkę Zaciężnych. Wprowadzony zostaje też zestaw zaawansowanych kart przygotowania, które umożliwiają zaawansowanym graczom na eksplorację nowych metod rozpoczynania partii.

Informacje o grze:

Root: Paczka Punktów Terenu – Wzbogać rozgrywkę w Leśnogrodzie dzięki dodatkowi Punkty Terenu, które nadają każdej polanie wyjątkowe moce. Staraj się o panowanie nad tajemniczym Zaginionym Miastem lub zdobądź wpływy na pełnym intryg Czarnym Rynku. Możesz również wykorzystać możliwości konstrukcyjne Starego Drzewa lub zabezpieczyć Legendarną Kuźnią. Każda z tych lokalizacji przynosi graczom unikatowe wyzwania strategiczne i taktyczne do rozważenia. Punkty Terenu mogą być dodane do gry Root bez względu na wybrany tryb lub liczbę uczestników i są kompatybilne ze wszystkimi czterema mapami dostępnymi w grze.

Informacje podstawowe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *