Everstone: Discovering Ignis. Debiutanci projekt trafi na Kickstartera

Everstone Discovering Ignis, okładka gry

Oto okładka gry Everstone: Discovering Ignis, jednej z nadchodzących kampanii na Kickstarterze, która przykuła naszą uwagę swoją nieco bajkową szatą graficzną.

Jest to projekt na wskroś debiutancki. Autor, Sam McDavitt, założył własne wydawnictwo (McMeeple Publishing) dla wydania tego tytułu i zwerbował do stworzenia grafik TJ Jacoba, który wcześniej nie tworzył żadnej planszówki.

Everstone Discovering Ignis. Opis, zasady

W Everstone wcielimy się w rolę jednego z tropicieli, którzy przybyli na niezagospodarowany teren, do miasta Ignis. Będziemy podróżować po okolicy, wpływać na innych pionierów i z nimi handlować, zbierać zasoby, ulepszać swój wóz oraz ratować dawno zapomniane relikty.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Firefighters on Duty. Trwa kampania gry o strażakach od Artipia Games

Everstone to karcianka polegająca na budowaniu silniczka, wykorzystująca karty na różne sposoby. Gra ma ponad 70 unikalnych kart reliktów wielokrotnego użytku. Gracze będą na zmianę przemieszczać swój pionek akcji w nowe miejsce na planszy gracza i wykonywać przypisaną do niego akcję. W miarę postępu gry sekwencje akcji zaczną tworzyć coraz bardziej rozbudowany łańcuch działań. Rozgrywka toczy się do momentu, aż jeden z graczy zdobędzie dziesięć punktów zwycięstwa.

Na razie nie został podany termin kampanii na Kickstarterze. Można jednak kliknąć powiadomienie na stronie zbiórki.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *