Kocia Klątwa. Nowa gra dedukcyjna wydawnictwa Rebel już w sklepach

Kocia Klątwa - pudełko

Kocia Klątwa to kolejna gra, która za sprawą wydawnictwa Rebel trafiła właśnie na sklepowe półki. Zarówno fani dedukcji, jak i gier imprezowych znajdą w tym niewielkim pudełku coś dla siebie.

Kocia Klątwa. Opis gry i zasady

Znajdź właściwe słowo – we właściwym momencie! Otwórz pudełko i odkryj tajne hasło, a następnie pomóż innym je odgadnąć na podstawie dokładnie tylu wskazówek, ile wskazuje karta. Jeśli przeciwnicy domyślą się zbyt szybko, zgarną Ci punktKocia Klątwa - kartyy sprzed nosa, ale uważaj – starannie dobieraj słowa, bo jeśli Twoje podpowiedzi zostaną uznane za nieprecyzyjne, możesz paść ofiarą Kociej klątwy!

W tej niebanalnej grze skojarzeniowej starasz się zdobyć więcej punktów niż przeciwnicy, podając właściwe hasła i dając wskazówki, które pozwolą odgadywać je innym. Kluczem do zwycięstwa jest bystry umysł i mądre dawkowanie kolejnych podpowiedzi.

POLECAMY: Weirdwood Manor. Polska wersja ogłoszona!

Na czym to polega?

  • W każdej rundzie jeden z graczy będzie wymyślał podpowiedzi dla pozostałych. W tym celu odkrywa pierwszą kartę z puli i wybiera hasło do odgadnięcia.
  • Tył kolejnej karty wskazuje, ile podpowiedzi ma do wykorzystania aktywny gracz. Zależy mu, by pozostali odgadli hasło na podstawie dokładnie takiej liczby wskazówek.
  • Swoich podpowiedzi udziela pojedynczo. Muszą składać się one dokładnie z jednego słowa i być wyraźnie związane z hasłem, którego dotyczą.
  • Jeśli hasło zostało odgadnięte na podstawie dokładnie tylu wskazówek, ile określono na karcie, punkty otrzymuje zarówno odgadujący, jak i podpowiadający. Jeśli komuś udało się odgadnąć hasło szybciej, sam zgarnia nagrodę.
  • Podpowiedzi muszą być związane z hasłem. Jeśli większość grupy uzna, że wskazówki gracza były zbyt mało precyzyjne, otrzyma on kafelek kociej klątwy. Ta przechodnia kara sprawia, że jej właściciel straci 4 punkty pod koniec gry.
  • Zwycięża osoba, która zgromadzi najwięcej punktów po dwóch kolejkach podpowiedzi.

Informacje podstawowe:

Kocia Klątwa. Premiera, cena

Grę znajdziecie już w sklepach z grami planszowymi oraz zabawkami. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 69,95 zł, co w praktyce oznacza cenę nieco ponad 50 złotych na sklepowych półkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *