Terraformacja Marsa: Gra kościana zapowiedziana przez Rebel. Premiera jeszcze tej jesieni

Terraformacja Marsa: Gra kościana

Terraformacja Marsa: Gra kościana została dziś oficjalnie zapowiedziana przez wydawnictwo Rebel. Tytuł ten ze względu na grę oryginalną (Terraformacja Marsa), która jest znana i uwielbiana na całym świecie był bardzo oczekiwany na polskim rynku. Wraz z zapowiedzią rozpoczęła się przedsprzedaż tego tytułu oraz poznaliśmy datę premiery.

Terraformacja Marsa: Gra kościana. Opis gry i zasady

Terraformacja Marsa: Gra kościana - elementyRzuć kośćmi i tchnij życie w Marsa. Udało nam się wybudować pierwsze koloniena Marsie, ale największe wyzwanie dopiero przed nami: musimy tchnąć życie w Czerwoną Planetę i sprawić, by stała się prawdziwym domem ludzkości! Ziemskie korporacje stają do wyścigu. Która z nich będzie miała największy udział w tym wielopokoleniowym przedsięwzięciu?

Terraformacja Marsa: Gra kościana to gra, której mechaniki opierają się zarówno na kartach, jak i kościach. Gracze używają specjalnych kości, aby rozwijać swoje korporacje i terraformować Marsa, przekształcając tę planetę w nowy dom dla ludzkości. Kości reprezentują zasoby, które gracze wydają, aby zagrywać karty i wykonywać inne akcje. W trakcie rozgrywki gracze zwiększają swoją produkcję kości, podnoszą wskaźniki terraformacji, umieszczają na planszy obszary miast i zieleni, a także otrzymują różne premie. W każdej swojej turze gracz albo produkuje nowe kości (tura produkcji), albo wykonuje akcje (tura akcji). Za każdym razem, gdy gracz podnosi któryś ze Wskaźników Globalnych (czyli zwiększa Poziom Tlenu, podnosi Temperaturę albo umieszcza obszar oceanu), otrzymuje 2 punkty zwycięstwa. Punkty można też gromadzić umieszczając obszary na planszy i zagrywając karty, a także zdobywając nagrody i tytuły. Gra dobiega końca, gdy 2 z 3 Wskaźników Globalnych (Poziom Tlenu, Temperatura, Liczba Oceanów) osiągną poziomy maksymalne. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa.

Informacje pudełkowe:

Terraformacja Marsa: Gra kościana. Przedsprzedaż, premiera, cena

Kościaną wersję Terraformacji Marsa można już zamawiać zarówno u wydawcy, jak i w sklepach z grami planszowymi. Wraz z grą podstawową do przesprzedaży trafi Zestaw dodatkowy, zawierający 5 kart korporacji, 3 karty bonusowe oraz 9 kart projektów. Sugerowana cena detaliczna gry podstawowej wynosi 139,95 zł, zaś Zestawu dodatkowego 35, 95 zł. W sklepach ceny będą z pewnością niższe. Premiera Terraformacji Marsa: Gry kościanej oraz Zestawu dodatkowego została wyznaczona na 4 października 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *