Point City od Lucky Duck Games. Znamy datę premiery gry [AKTUALIZACJA]

pudełko gry Point City

Dla czekających na polską edycję Point City od Lucky Duck Games nie mamy niestety dobrych wieści. Gra prawdopodobnie nie ukaże się w tym roku. Termin odbioru z Chin to koniec października. Jeśli więc wiatry będą sprzyjające, to być może uda się tuż przed świętami. Na to jednak jest mała szansa. Bardziej prawdopodobny jest styczeń 2024 roku.

Point City. Opis gry i zasady

Point City to kolejna gra w tej samej serii co popularne Point Salad. Wykorzystuje tę samą prostą metodę dobierania kart i budowania najlepszych kombinacji, dodając do tego nowe sposoby zarządzania zasobami i budowanie silniczka. Choć Point City ma proste zasady, wygrana może stanowić wyzwanie.

POLECAMY TAKŻE: Zaklinacze Cienia i Cortex Disney. Rebel zapowiada dwie nowe gry karciane

Dokładnie tak jak w Point Salad karty w Point City są dwustronne: z jednej przedstawiają budynek wraz z jego kosztem, z drugiej zaś jeden z kilku zasobów. Nowością jest system ich dobierania: z wyłożonego układu kart 4×4 gracze będą wybierać dwie sąsiadujące. W miejsce zabranych kart trafią nowe ze stosu, lecz dokładane naprzemiennie: gdy zabierzemy kartę z zasobem w jej miejscu pojawi się karta odwrócona budynkiem ku górze; gdzie weźmiemy budynek – przestrzeń po nim uzupełnimy kartą z zasobem.

Każdy budynek ma swój koszt, po opłaceniu którego karta trafi do naszego wyłożonego miasteczka przynosząc punkty na koniec gry. W przeciwieństwie do Point Salad, w Point City czuć będzie tzw. budowę silniczka. Niektóre karty po wybudowaniu zapewnią dostęp do konkretnego zasobu obniżając koszt kolejnych wykładanych kart.

  • Liczba graczy: 1-4
  • Czas gry: 15-30 min.
  • Wiek: 10+
  • Profil na BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *