Horizon Forbidden West: Seeds of Rebellion od Steamforged Games – wkrótce kampania

Horizon

Wydawnictwo gier planszowych Steamforged Games i wydawnictwo gier komputerowych Guerrilla Games połączyło siły, dzięki czemu powstanie oficjalna gra planszowa oparta na Horizon Forbidden West.

Horizon Forbidden West: Seeds of Rebellion. Opis gry

W odległych zakątkach Ziemi dalekiej przyszłości, wśród wojowników Tenakth zaczynają kiełkować nasiona buntu. Ludzie egzystują w plemionach, które przypominają czasy przedindustrialne.

Powróćmy do postapokaliptycznego świata Horizon, by odkryć te historie Forbidden West, które nie zostały opowiedziane. Po tej niebezpiecznej, ale i majestatycznej granicy wędrują potężne nowe maszyny, a nowe plemiona nazywają domem.

Projekt ten został zainspirowany niejednokrotnie nagradzaną grą wideo, a oba wspomniane we wstępie zespoły współpracują, by stworzyć dla tej planszówki narrację, oczywiście w ramach historii. Obejmować ona będzie wydarzenia, których fani jeszcze nie widzieli (prequel – do przybycia Aloy na Forbidden West).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Final Girl Series 3 rozbija bank na Kickstarterze

Seeds of Rebellion będzie bazować na tym samym silniku, który powstał na potrzeby pierwszej gry planszowej Horizon Zero Down od wydawnictwa Steamforged Games i zapewni 1 do 4 graczy kooperacyjne i narracyjne doświadczenie.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE: 

Horizon Forbidden West. Kiedy kampania?

Wydawca planuje start kampanii gry  na 21 listopada, na Kickstarterze. Zawierać będzie nowe miniatury maszyn i wsteczną kompatybilność z poprzednią częścią. Więcej informacji pojawi się przed startem kampanii (w tym filmy z rozgrywki).

Natomiast jej premiera według portalu BGG powinna odbyć się w 2025 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *