Gildia Kupców – premiera nowej armii do Neuroshima Hex

pudełko armii Gildia Kupców

Nowa, siedemnasta już armia autorstwa Joanny Kijanki do gry Neuroshimy Hex ma dzisiaj premierę. Powitajcie Gildię Kupców!

Neuroshima Hex miała premierę w 2006 roku, co w świecie planszówkowym sprawia, że jest już wiekowym staruszkiem. Jednakże wiek nie przeszkadza jej królować na polskich (i nie tylko) stołach. Zapewne dzieje się tak również dlatego, że wydawnictwo Portal Games dba o to, aby w miarę systematycznie pojawiały się nowe armie, które urozmaicą rozgrywki.

Neuroshima Hex

To gra strategiczna, która – pomimo wskazań na pudełku i BGG – jest przeznaczona do spotkań pojedynkowych. Każdy z graczy obejmuje przywództwo nad armią i podejmuje decyzje gdzie i jakie jednostki mają pojawić się na planszy. Zwycięża gracz, który zniszczy atakami Sztab przeciwnika.

INFORMACJE PUDEŁKOWE:

  • Liczba graczy: 1-4
  • Czas rozgrywki: 30 min.
  • Wiek: 13+
  • Link do BGG

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Beyond The Sun – doczekaliśmy się premiery! Dodatek też już jest!

W każdej turze gracze będą wybierać jeden z trzech dociągniętych heksów. Mogą to być żetony Planszy lub żetony z akcjami natychmiastowymi. Jeden z tych trzech żetonów zostanie odrzucony, pozostałe dwa mogą zostać zagrane. Po tym jak zapełnimy przestrzeń na planszy rozpoczyna się bitwa. Podczas bitwy rozpatrywane jest działanie wszystkich żetonów począwszy od tych, które mają największą inicjatywę. Ważne – jednostki z taką samą inicjatywą wykonują akcje równocześnie.

Gildia Kupców. Premiera

Grafika z armii Gildia Kupców do gry Neuroshima Hex
Grafika z armii Gildia Kupców do gry Neuroshima Hex

Armia zaprojektowana przez Joannę Kijankę skupia się na pieniądzu. Jak pisaliśmy na początku – w swojej turze gracze będą odrzucać jedne z trzech dociągniętych żetonów. Słuszne do tej pory wydawało się odrzucenie najsłabszej lub najmniej przydatnej jednostki. W przypadku Gildii Kupców decyzja nie będzie taka prosta. Ważniejsze od siły jednostki będzie liczba gambli, które otrzymacie za ich odrzucenie. Gamble z kolei będą potrzebne, aby odpalić cechę na żetonach.

Nowa armia wymusi na Was nową taktykę rozgrywki. Czy uda Wam się nieszkodliwymi z wyglądu kupcami pokonać najsilniejsze armie?

SCD Gildii Kupców to 39,95 PLN. W sklepach znajdziecie tę armię już za ok. 28 zł, np. tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *