Ekosystem 2 – Rafa Koralowa. Nowa zapowiedź od Naszej Księgarni

Ekosystem

Wydawnictwo Nasza Księgarnia – gry zapowiedziało, że już w przyszłym miesiącu wydana zostanie druga gra z serii Ekosystem! Każda z nich będzie miała inne zasady.

Ekosystem 2 – Rafa Koralowa. Opis gry

Ekosystem 2 Rafa Koralowa pozwoli nam się przenieść przepięknego, podwodnego świata rafy koralowej.

W grze będziemy tworzyć rafy koralowe, które będą pełne ryb, krabów i ośmiornic. Jednakże, żeby nie było za łatwo, musimy pamiętać o 3 grupach łańcucha pokarmowego i zależnościach występujących między nimi.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: Gra Sowy. Senna seria wzbogaci się o nowy tytuł z pięknymi ilustracjami

Rafa Koralowa. Zasady

Budowanie rafy będzie się odbywało przy pomocy kart. Składać się one będzie z 20 kart o wymiarach 5 x 4. Pierwszą kartę wykładamy przed sobą, każdą następną dokładamy tak, by sąsiadowała przynajmniej jednym z boków z inną kartą. Raz dołożonej karty nie można przekładać w inne miejsce, a każda z nich może sąsiadować z inną.Ekosystem

A jak je wybieramy? Przy pomocy draftu. Każdy z graczy otrzymuje 11 kart, z których wybiera jedną i kładzie zakrytą przed sobą. Kiedy zrobi to już każdy z graczy, odwracamy je równocześnie i zostawiamy na naszym obszarze gry. Następnie przekazujemy pozostałe graczowi po lewej. Powtarzamy te ruchy do czasu, aż zostanie nam w ręku jedna karta. Wówczas przechodzimy do drugiego etapu.

Na początku drugiego etapu dobieramy 10 kart ze stosu, by znowu mieć ich 11 na ręku, a rozgrywka odbywa się w taki sam sposób jak w pierwszym. Różnica polega na tym, że karty przekazujemy w prawo.

Rozgrywkę wygrywa gracz, który zdobędzie największą liczbę punktów.

Informacje dodatkowe

Również tym razem autorką ilustracji jest Martyna Szpil, ale to nie koniec dobrych informacji. W pudełku znajdziecie również dodatek zawierający 13 kart specjalnych i wariant solo. W instrukcji natomiast znajdziecie wariant gry dwuosobowej oraz solo.

INFORMACJE DODATKOWE O GRZE:

A teraz mały bonus dla Was. Poniżej trailer gry 🙂

W czasie oczekiwania na Rafę koralową możecie zagrać w pierwszą z tych gier „Ekosystem„, której próbujemy stworzyć ekosystemy pełne zwierząt, owadów, łąk i potoków. Korzystajcie z zależności między kartami, by zdobyć jak najwięcej punktów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *