Uczta w Dolinie Hemlock. Galakta zapowiada dwa nowe dodatki do Horror w Arkham: Gra karciana

Uczta w Dolinie Hemlock: Rozszerzenie badaczy i Rozszerzenie kampanijne

Fani karcianego Horroru w Arkham czekali na kolejne dodatki i się doczekają. Galakta zapowiada Ucztę w Dolinie Hemlock: Rozszerzenie badaczy oraz Rozszerzenie kampanijne.

Dwa najnowsze dodatki zapowiedziane na początku sierpnia przez FFG na 2024 rok ukażą się także po polsku. Dokładny termin premiery nie został na razie podany.

Uczta w Dolinie Hemlock. Opis nowych przygód

Kiedy dr Rosa Marquez, znana botaniczka, otrzymuje dziwną próbkę pochodzącą z odosobnionej i tajemniczej wyspy Hemlock, wrodzony instynkt podpowiada jej, że coś jest nie tak. Za namową starego przyjaciela z uczelni zaprasza badaczy, aby towarzyszyli jej w badaniach we wspomnianym miejscu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Evenfall. Czarownice i magia w nowej zapowiedzi od dlp games

Nic jednak nie mogło przygotować ich na to, co zastaną: śmiercionośną, zmutowaną przyrodę i dziwną, złowieszczą obecność przesiąkającą tę tajemniczą wyspę, a wszystko to tuż pod nosem miejscowych, szykujących się do wielkiej Uczty, zupełnie nieświadomych grozy, jaka czai się za rogiem. 

Uczta w Dolinie Hemlock: Rozszerzenie kampanijne

Uczt w Dolinie Hemlock - karty mieszkańcówHistoria tego rozszerzenia rozpoczyna się gdy dr Rosa Marquez zaprasza Was, byście udali się wraz z nią na tajemniczą wyspę Hemlock, gdzie coś dziwnego dzieje się z lokalną florą i fauną. W tym samym czasie mieszkańcy wyspy przygotowują się do świętowania – Uczty. Po zmroku nie wolno nigdzie wychodzić, w przeciwnym razie może się Wam przytrafić coś upiornego.

Cała historia rozgrywa się w ramach 3 dni i nocy, w czasie których musicie zdecydować, w którym kierunku poprowadzicie śledztwo. Konieczne będą wybory, które scenariusze rozegracie, co z kolei wpłynie na wydarzenia i całą historię. Na zwiększenie regrywalności wpłynie również coś zupełnie unikatowego w tej kampanii: mieszkańcy. W ramach kampanii zyskacie możliwość wchodzenia w relacje ze społecznością wioski.

Uczta w Dolinie Hemlock: Rozszerzenie badaczy

Ten dodatek dostarczy wielu nowych kart graczy i pięciu nowych badaczy. Jednym z nich jest Kate Winthrop. Ta błyskotliwa naukowczyni na Uniwersytecie Miskatonic dołącza do puli badaczy jako Poszukiwacz, dzierżąca jako swój osobisty atut potężny wynalazek: Stabilizator przepływu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Odrodzenie Szaleństwa, przedsprzedaż nowego dodatku do Deep Madness wystartowała

Kolejnym badaczem jest Hank Samson. Ten pokorny rolnik należy do Ocalałych i posiada wyjątkową zdolność. Kiedy w jego lokalizacji inny badacz lub atut z cechą Sprzymierzeniec miałby otrzymać obrażenia lub punkty przerażenia, Hank może zdecydować, że będą one przypisane jemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *