Dice Tower Gaming Awards rozdane po raz szesnasty!

Dice Tower Gaming Awards

Już po raz szesnasty zostały rozdane nagrody Dice Tower Gaming Awards! Są to coroczne nagrody przyznawane przez Dice Tower Network. Gry nominuje komisja złożona z wybitnych podcasterów i blogerów z branży gier planszowych!

Jesteście ciekawi, jakie tytuły znalazły się na podium? Poniżej przedstawiamy Wam zwycięzców, wszystkich 15 kategorii:

Najlepsza gra roku

Turbo Autorzy: Asger Harding Granerud Daniel Skjold Pedersen; Wydanie polskie: Rebel; Wydanie oryginalne: Days of Wonder

Turbo okładka gryTurbo to ekscytująca gra planszowa, która przeniesie Cię na fotel kierowcy uczestniczącego w chaotycznych wyścigach z lat 60. Jej główny mechanizm to proste i intuicyjne zarządzanie kartami. Wybranie odpowiednich ulepszeń pozwoli Twojej wyścigówce na lepsze wchodzenie w zakręty, a także zapewni odpowiednie chłodzenie i utrzymanie największej możliwej prędkości. Ostatecznie jednak wszystko zależy od Twoich umiejętności!

Najlepsza gra imprezowa

Ready Set Bet Autor: John D. Clair; Wydanie oryginalne: Alderac Entertainment Group

Najlepsza gra kooperacyjna oraz solo

Return to Dark Tower Autorzy: Isaac Childres Noah Cohen Rob Daviau Justin D. Jacobson Brian Neff Wydanie oryginalne: Restoration Games

Strona gry na BGG

Najlepsza gra dwuosobowa

Splendor: Pojedynek Autorzy: Marc André Bruno Cathala; Wydanie polskie: Rebel; Wydanie oryginalne: Space Cowboys

karty z gry Splendor pojedynekSplendor: Pojedynek to nowa odsłona popularnej gry ekonomicznej, w pełni dostosowana do potrzeb planszówkowych par i duetów. Zawiera zmodyfikowany system dobierania znaczników klejnotów oraz zupełnie nowe karty z dodatkowymi umiejętnościami i premiami. Dzięki nim dwuosobowe rozgrywki będą jeszcze bardziej wymagające i ekscytujące!

Najlepsza gra strategiczna

Wieczna zima: Paleoamerykanie Autorzy: Stan Kordonskiy; Wydanie polskie: Galakta; Wydanie oryginalne: Fantasia Games

Wieczna Zima okładka gryWieczna Zima to gra strategiczna łącząca w innowacyjny sposób dwie znane mechaniki: worker placement oraz deck building. W każdej rundzie gracze wysyłają członków swoich plemion na pola na planszy oraz opłacają wybrane przez siebie akcje poprzez zagrywanie kart i wydawanie zasobów. Niezagrane karty mogą zostać wykorzystane na ostatnią fazę rundy, kiedy po ich jednoczesnym odkryciu gracze rozpatrują różnorodne efekty i ustalają nową kolejność tur. Po czterech pełnych emocji rundach wygrywa ten z graczy, którego plemię zdobyło najwięcej punktów zwycięstwa.

Najlepsza gra z klimatem

My Father’s Work Autor T. C. Petty III; Wydanie oryginalne: Renegade Game Studios

Najbardziej innowacyjny tytuł

Turing Machine Autorzy: Fabien Gridel Yoann Levet; Wydanie polskie: Lucky Duck Games; Wydanie oryginalne: Le Scorpion Masqué

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polska edycja Turing Machine coraz bliżej. Znamy termin premiery

Najlepsze wznowienie

Cat in the Box: Deluxe Edition Autorzy: Ted Alspach Muneyuki Yokouchi; Wydanie oryginalne: Bézier Games

Najlepszy dodatek

Diuna: Imperium – Potęga Ix Autorzy: Paul Dennen; Wydanie polskie: Lucky Duck Games; Wydanie oryginalne: Dire Wolf

Diuna Imperium: Potęga IX komponentyDiuna: Imperium – Potęga Ix urozmaica podstawową grę Diuna: Imperium i wprowadza nowe możliwości strategiczne. Pozyskuj technologie, aby otrzymać trwałe korzyści. Zdominuj pole bitwy potężnymi drednotami. Przechytrz swoich przeciwników, wysyłając na Arrakis infiltratorów. Walcz o najwyższe stawki w nowym, dłuższym trybie gry epickiej. Czy Twoja fortuna wzrośnie wraz z Potęgą Ix?

Najlepsza gra dla początkujących, oprawa graficzna, mały wydawca

Flamecraft Autorzy: Sandara Tang Manny Vega; Wydanie polskie: Lucky Duck Games; Wydanie oryginalne: Cardboard Alchemy

Komponenty gry FlamecraftW tej rodzinnej grze dla 1-5 graczy rywalizujesz z innymi osobami, by stworzyć idealne warunki dla smoczych rzemieślników w zaczarowanym miasteczku. Jako smokousty umieszczasz smoki w sklepikach i rzucasz na nie zaklęcia, by zdobyć rozgłos i zdobyć tytuł mistrza płomieniarstwa. W każdej turze gracz wybiera który sklep chce odwiedzić i które akcje wykonać. Odpalanie umiejętności smoków może skutkować stworzeniem potężnych kombinacji. Z kolei zaczarowywanie sklepików przynosi punkty. Nie można zapominać też o sekretnych celach końcowych, oraz umiejętnościach unikatowych, frymuśnych smoków.

Najlepsze wydanie gry

Foundations of Rome Autorzy: Emerson Matsuuchi; Wydanie oryginalne: Arcane Wonders

Strona gry na BGG

Najlepszy debiut autorski

Jules Messaud za grę Akropolis; Wydanie polskie: Lucky Duck Games; Wydanie oryginalne: Gigamic

Gra Akropolis - frontW Akropolis jesteś architektem w starożytnej Grecji, którego wezwano do stworzenia najwspanialszego polis. Czy rzucisz swoją reputację na szalę, by zdobyć sławę i bogactwo? Stawiaj domy, świątynie, targi, ogrody i koszary, aby miasto rosło w siłę i zatriumfowało nad rywalami. Zwiększaj prestiż dzięki przemyślnemu planowaniu i podkreśl go miejskimi placami. Kamień jest podstawowym surowcem – dzięki kamieniołomom będziesz miał go pod dostatkiem, a Twoje miasto wespnie się ku niebu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *