Humanity – nowa gra autora Turing Machine zapowiedziana

Humanity - front pudełka

Yoann Levet – współautor Turing Machine czy autor Myrmes, na tegoroczne Essen szykuje grę Humanity. Jej wydawcą będzie Bombyx. Fani city buildingu (tym razem w kosmosie) oraz gier kafelkowych i mechaniki worker placement powinni mocniej zainteresować się tym tytułem.

Humanity. Opis gry i zasady

W Humanity przeniesiemy się do przyszłości (2097 rok), gdzie będziemy budować bazę, z której korzystać będą naukowcy. Będziemy rozmieszczać kafelki oraz robotników, zarządzać zasobami oraz własnym czasem. Przyjdzie nam także przeprowadzać eksperymenty.

W swojej turze do wyboru mamy produkcję zasobów lub wysłanie jednego ze swoich trzech astronautów do zautomatyzowanej stacji, aby zdobyć nowe moduły bazowe lub przeprowadzić eksperymenty. Czas odgrywa tutaj bardzo dużą rolę i również nim trzeba zarządzać. Im dalej przesuniemy się po konkretny moduł, tym później wrócimy do swojej bazy naukowej, aby go podłączyć. Na razie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów o grze, z pewnością będziemy się jej przyglądać. Na początek planowana jest angielska oraz francuska wersja językowa, jednak biorąc pod uwagę dość ścisłą współpracę choćby wydawnictwa Rebel z wydawnictwem Bombyx, polska edycja tej gry jest dość prawdopodobna.

Informacje pudełkowe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *