Thorgal: Gra Planszowa. Najnowsze informacje od wydawcy. Aktualizacja 21.03

Thorgal: Gra planszowa - front pudełka

Wydawnictwo Portal Games ogłosiło, że kampania tytułu Thorgal: Gra Planszowa zostanie uruchomiona 11 kwietnia w serwisie Gamefound.

Kilka dni temu informowaliśmy, że pojawiła się wstępna wersja instrukcji do gry, a wydawnictwo prosi o pomoc w jej ulepszeniu. Dziś przychodzimy z kolejną aktualizacją na temat tytułu Thorgal: Gra Planszowa.

– Podczas startu kampanii udostępnimy mod TableTop Simulator dla jednego z dostępnych scenariuszy w grze. To da wam szansę na przetestowanie gry i poznanie jej specyfiki przed decyzją o zakupie. Ponadto, na początku kampanii opublikujemy nową wersję instrukcji – na razie w wersji angielskiej. Ta zaktualizowana wersja uwzględnia feedback fanów i propozycje poprawek, po tym jak opublikowaliśmy wersję draftową – poinformował Portal na swoim profilu na Facebooku.

Jednocześnie wydawnictwo przypomina, że to ostatnia szansa, aby śledzić projekt (kliknąć przycisk follow) i zdobyć dodatek Sojusznicy, który dodaje 8 bohaterów do gry.

Link do kampanii gry znajduje się tutaj.

Poniżej znajduje się treść artykułu, który opublikowaliśmy 19 grudnia 2022 r., informując o planszowym wydaniu Thorgala.


Thorgal: gra planszowa złożona z 10 scenariuszy

Thorgal to kooperacyjna gra planszowa z kategorii przygodowych. Gracze wcielą się w Thorgala, jego żonę Aaricię, ich syna Jolana oraz śmiertelnie niebezpieczną wojowniczkę Kriss i wyruszą w podróż pełną przygód. Akcja gry dzieje się w uniwersum Thorgala, czyli świecie znanym z popularnej serii komiksów. Fabuła to miks motywów pochodzących z mitologii nordyckiej i legendy Atlantydy w klimacie horroru oraz science fiction.

Thorgal składa się z 10 samodzielnych scenariuszy – przejście każdego z nich zajmuje około 90-120 minut. Scenariusze rozgrywane są na indywidualnych mapach, które gracze eksplorują, wypełniając cele, przeżywając przygody, odkrywając ukryte możliwości i charakterystyczne postaci.

Gracze mogą zdecydować czy wolą podróżować wspólnie, czy rozdzielić się, aby równocześnie odkryć większą część mapy. Mogą wykonywać także zadania poboczne, które pomogą im spełnić główny cel wynikający ze scenariusza.

Jak zapewnia wydawca, choć gra Thorgal jest mocno fabularna, oferuje ciekawe mechaniki wyboru akcji i rozwoju postaci. Tu każdy wybór warto przemyśleć dwa razy, a ​​każda tura jest ważna dla wszystkich uczestników gry.

Thorgal – jaki jest status prac przy grze?

Pewnie jesteście zainteresowani postępem prac nad Thorgalem? Obecnie nadal trwają testy, do gry zostały właśnie zlecone figurki.

  • Projektanci: Joanna Kijanka, Jan Maurycy, Rafał Szyma
  • Liczba graczy: 1-4
  • Wiek: 14+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *