Northgard: Niezbadane ziemie wkrótce w Polsce

Gra planszowa Northgard: Niezbadane ziemie już niedługo dotrze do graczy, którzy kupili ją w ramach kampanii przedsprzedażowej. Produkcja ekskluzywnych dodatków Wodzowie i Pustkowia powinna wystartować w marcu.


Uwaga, aktualizacja

Poniżej znajduje się archiwalny artykuł o grze Northgard: Niezbadane ziemie. Aktualne informacje o tym tytule znajdziesz w materiale, który opublikowaliśmy 15 lutego 2023: Northgard: Niezbadane Ziemie w sprzedaży. Dziś premiera gry.


Northgard czyli wikingowie na planszy

Jak informuje wydawnictwo Czacha Games, polska edycja gry NORTHGARD: Niezbadane Ziemie już jest gotowa i czeka na załadunek na pociąg. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, gry trafią do magazynu wydawcy na przełomie stycznia i lutego. Zaraz po tym jak dotrą na miejsce zaczną być rozsyłane do osób, które grę kupiły w kampanii przedsprzedażowej.

To jednak nie koniec dobrych wieści – zakończyły się również prace nad polską edycją dwóch dodatków z ekskluzywną zawartością z Kickstartera: Wodzowie oraz Pustkowia. Produkcja obu rusza na początku marca, a do Polski powinny trafić pod koniec maja tego roku.

Dodatek Wodzowie zawiera ulepszenia związane z klanami i obszarem gracza – w pudełku znajdziecie figurki odpowiadające Wodzom wszystkich klanów: Niedźwiedzia, Kozła, Kruka, Jelenia, Wilka, Klan i Węża wraz z nową kartą dla każdego klanu oraz dwuczęściowe planszetki modułowe, składające się z: części w kolorze gracza oraz planszetkę z wybranym klanem. Natomiast Lands dodadzą do rozgrywki 8 nowych stworzeń oraz nowe kafelki terenu ze specjalnymi efektami, które urozmaicą rozgrywkę.

Komputerowa gra o wikingach przeniesiona na planszę

Gra Northgard jest planszową wersją znanej z komputera gry o tym samym tytule. Każdy z graczy będzie dowodził swoim klanem wikingów a celem jest zdobywanie i utrzymanie kontroli nad najbardziej cennymi obszarami. Punkty zwycięstwa można zdobyć na wiele różnych sposobów: poprzez eksplorację nowych terenów, walkę oraz kontrolowanie i rozwój nowych terytoriów. Każdy klan obdarzony jest asymetryczną mocą, a umiejętne jej wykorzystanie poprowadzi Was do zwycięstwa.

  • Liczba graczy: 2-5
  • Czas rozgrywki: 45-90 min.
  • Wiek: 13+
[su_box title=”MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ” box_color=”#289dcc”][su_posts id=”573″][/su_box]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *