Happy Bee – gra karciana o pszczołach pojawi się jeszcze w tym roku

Happy Bee - gra karciana o pszczołach

Happy Bee, czyli nowa, kompaktowa gra karciana od wydawnictwa Helvetiq jeszcze w tym roku.

Za Happy Bee stoją znane nazwiska

Wydawnictwo HELVETIQ znane z małych, kieszonkowych gier, planuje w tym roku wydać grę Happy Bee, która to będzie poświęcona pszczołom. Autorami gry są Maxime Rambourg i Théo Rivière, czyli autorzy znanej i lubianej gry Pętla. Będzie to kolejna pozycja z serii gier przyjaznych środowisku – „Fun by Nature”. W tej linii ukazały się już: Just Wild, Fly Home! oraz Fish’n Flip.

Happy Bee to gra z ciekawą wariacją na temat mechaniki draftu. W każdej rundzie gracze wybierają spośród 7 kart pszczół jakie mają na ręce, określoną liczbę kart. Liczbę kart będzie wyznaczał numer rundy w rozgrywce. Po fazie wyboru kart wszyscy porównują swoje karty i otrzymują punkty za większości w poszczególnych kategoriach. Karty, które nie zostały wybrane w danej rundzie, są przekazywane kolejnemu graczowi. Nowe karty dodaje się do tych pozostawionych wcześniej na ręce. Oznacza to, że każdą rundę gracze ponownie rozpoczynają z 7 kartami na ręce.

  • Liczba graczy: 3–6
  • Czas gry: 15 min.
  • Wiek: 8+

Więcej gier o pszczołach

To kolejna, zapowiedziana na ten rok, gra której tematem przewodnim jest życie pszczół. Miodny Byzk, bo o nim mowa, wzbudza spore zainteresowanie wśród naszych Czytelników. Więcej o tej grze możecie przeczytać tutaj: Miodny Bzyk Spółka z o.o. (wreszcie) trafiła do produkcji

[su_box title=”MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ” box_color=”#289dcc”][su_posts id=”930″][/su_box]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *