Deep Madness i Black Rose Wars – koniec nakładu

Grafika przedstawiająca gry Black Rose Wars oraz Deep Madness.

Ostatnie sztuki gier Deep Madness oraz Black Rose Wars opuściły magazyn polskiego wydawcy, Czacha Games. Na chwilę obecną dodruk nie jest planowany.

Koniec nakładu

Jak informuje wydawnictwo Czacha Games, nakład dwóch dużych gier figurkowych – Deep Madness oraz Black Rose Wars – w magazynie uległ wyczerpaniu. Pojedyncze egzemplarze można znaleźć jeszcze w niektórych sklepach. Do obu gier dostępne są jeszcze dodatki, jednak ich zapas maleje, a wydawca deklaruje, że na ten moment nie przewiduje dodruku.

Dla urozmaicenia rozgrywek w Deep Madness można dokupić dodatki: Narodziny Dagona, Zdrada Wyroczni oraz Oblicza Sfery. W języku polskim ukazały się również dodatki do Black Rose Wars: Ukryte Kolce, Inferno oraz Brute Force.

Deep Madness

Deep Madness to kooperacyjna gra planszowa określana jako „survival horror”, inspirowana serią filmów „Obcy” i osadzona w mitologii Cthulhu. Gracze wcielają się w grupę badaczy, którzy próbują ustalić, co było przyczyną utraty kontaktu z ludźmi znajdującymi się w podwodnej kopalni.

Gra oparta jest na scenariuszach, z których każdy ma nieco inne zasady, inny układ planszy oraz cele. Podczas kampanii pojawiają się różne potwory, które trzeba wspólnymi siłami pokonać oraz rozmaite problemy do rozwiązania. Jeżeli badaczom uda się zrealizować cele przed końcem ostatniej rundy, wygrywają. W przeciwnym wypadku popadają w szaleństwo, a rozgrywka kończy się przegraną wszystkich graczy.

  • Liczba graczy: 1-6
  • Czas rozgrywki: 60-120 min.
  • Wiek: 16+

Black Rose Wars

W Black Rose Wars gracze biorą udział w turnieju na Dworze Czarnej Róży, starając się rzucanymi czarami pokonać przeciwników i zasłużyć na tytuł Wielkiego Mistrza. Modularna plansza sprawia, że za każdym razem układ korytarzy, komnat, sypialni i przeróżnych tajemniczych lokacji jest inny.

  • Liczba graczy: 2-4
  • Czas rozgrywki: 90 min.
  • Wiek: 14+
[su_box title=”MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ” box_color=”#289dcc”][su_posts id=”873″][/su_box]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *