Challengers: Drużyna marzeń dostępna w przedsprzedaży

Pierwsza przedsprzedaż wydawnictwa Rebel w 2023 roku ruszyła. Zarówno w sklepie wydawcy, jak i innych sklepach można już zamawiać grę Challengers: Drużyna marzeń.

Premiera 20 stycznia

Choć przedsprzedaż dopiero się rozpoczęła, nie potrwa długo. Jak poinformował polski wydawca, gra do sklepów trafi już 20 stycznia. To wyjątkowo krótki okres między startem przedsprzedaży, a samą premierą.

336 kart, 70 różnych postaci

Challengers: Drużyna marzeń to wciągająca gra karciana z mechaniką budowania talii, w której stoczysz 7 intensywnych pojedynków, w każdej rundzie ścierając się z innym przeciwnikiem. Na kartach znajdziesz ponad 70 różnych postaci o wyjątkowych zdolnościach: od kosmitów po potwory z oceanicznych głębin. Twoim celem będzie znalezienie wśród nich takiej kombinacji, która zapewni najlepsze połączenie umiejętności i pozwoli wygrać z całkowicie różnymi przeciwnikami.

Na czym to polega?

Rozgrywka w Challengers składa się z 7 rund, z których każda jest zupełnie nowym pojedynkiem. Rundy dzielą się na 2 fazy:

Fazę talii każdy z uczestników rozgrywa na własną rękę i w swoim tempie, dobierając nowe karty i tworząc z nich jak najsilniejszy zestaw. W grze występuje 75 postaci z ponad 40 efektami, dzięki czemu różnorodność jest naprawdę duża i za każdym razem mamy okazję do wypróbowania zupełnie nowych strategii.

Fazę meczu rozgrywamy w parach niezależnie od pozostałych graczy. Jedna osoba zaczyna jako posiadacz flagi, podczas gdy druga próbuje ją przejąć, a gdy przedmiot zmienia właściciela, role się odwracają. Atak polega na odkrywaniu kolejnych kart z talii do momentu, aż będą miały siłę równą lub wyższą niż siła karty, która przejęła flagę. Do wyniku liczą się zarówno wartości kart, jak i dodatkowe efekty.

Zwycięzca każdego pojedynku zdobywa trofeum z określoną liczbą kibiców. Po 7. rundzie gracze podliczają swoje wyniki, a dwójka, która zebrała najwięcej kibiców, wchodzi do finału.

[su_box title=”MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ” box_color=”#289dcc”][su_posts id=”840″][/su_box]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *