Weather Machine. Gra – efekt motyla na planszy! Zasady i zawartość pudełka [WIDEO]

Zasady i zawartość pudełka gry planszowej Weather Machine. Jej tematem są zmiany klimatyczne

Weather Machine nie toleruje błędów i zmusza do przewidywania konsekwencji swoich działań. Jeśli chcecie zobaczyć, co znajduje się w pudełku i jak się gra w najnowszą produkcję Vitala Lacerdy, zapraszamy na kolejny odcinek „W roli głównej”.

Weather Machine to gra z klimatem

Vital Lacerda inspiracji do tworzenia swoich gier planszowych szuka w życiu codziennym. Tym razem na tapet wziął zmiany klimatyczne i to one są motywem przewodnim Weather Machine. W grze wcielamy się w szefów laboratorium, którzy mają za zadanie naprawić szkody wyrządzone przez uruchomioną przez profesora Lativa maszynę, czyli generator pogody. Kłopot w tym, że to co naprawiacie w jednym miejscu, może powodować gwałtowne zawirowania w innej części świata. Prawdziwy efekt motyla na planszy!

  • 2-4 graczy
  • 60-150 min.
  • Wiek: 14+

Gra wymagająca i dla wymagających

#zdaniemMoniki

W grze nie znajdziecie nawet śladu losowości. Wszystko to, co się dzieje na planszy zależy tylko i wyłącznie od waszych decyzji, waszego planowania (na kilka kolejek do przodu) oraz tego, jak będziecie zarządzać swoimi surowcami. Jeżeli popełnicie błąd, to gra z pewnością was ukarze i będziecie ten błąd odczuwać jeszcze przez kilka kolejnych kolejek. Dlatego wasza strategia musi uwzględniać bardzo wiele czynników. Jeżeli więc lubicie gry planszowe, w których szare komórki mają naprawdę dużo do roboty, gdzie wszystko jest naprawdę logicznie poukładane, a jednocześnie ma się bardzo duży margines do kombinowania, to Weather Machine z pewnością przypadnie wam do gustu.

Weather Machine wydało wydawnictwo Portal. 

 

POLECAMY TEŻ:
Koszulkowanie kart w grach. Dlaczego warto i jak to robić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *