Zwierzęta z Baker Street. Gra dedukcyjna ze zwierzakami w roli głównej

Zwierzęta z Baker Street - pudełko

Zwierzęta z Baker Street, czyli polska edycja The Animals of Baker Street, to familijna gra dedukcyjna, w której śledztwo prowadzą zwierzęta. Kiedy możemy spodziewać się polskiej premiery?

UWAGA: Poniższy artykuł został opublikowany w kwietniu. Nowsze informacje dotyczące daty premiery i ceny znajdziesz tutaj: Zwierzęta z Baker Street. Start przedsprzedaży. Cena, termin premiery

Zwierzaki w roli śledczych – kilka szczegółów o grze

W tej familijnej odsłonie gier dedukcyjnych śledztwa prowadzą zwierzęta! Gracze wcielają się w myszkę, ptaszka, żabkę lub tarantulę, które wspólnie starają się rozwiązać sprawę. Każde zwierzątko ma inne umiejętności, które mogą się okazać istotne podczas śledztwa.

W toku gry zwierzęta odwiedzają różne miejsca, w których zbierają informacje. W niektórych lokacjach spotykają postacie lub znajdują przedmioty pomocne w dalszym śledztwie. Cenne wskazówki można uzyskać również, jeśli się umiejętnie użyje zdolności swoich bohaterów. Jednak nie wszystkie tropy prowadzą do celu. Trzeba więc uważać, żeby nie tracić cennego czasu.

Zwierzęta z Baker Street to gra kooperacyjna. Aby wygrać, gracze muszą rozwiązać sprawę w wyznaczonym czasie (odmierzanym za pomocą żetonów zegarów).

W grze znajduje się w sumie 7 różnych spraw, w tym nieco łatwiejszy scenariusz wprowadzający. Został on tak zaprojektowany, że umożliwia stopniowe zapoznawanie się z zasadami gry. Dzięki temu można pominąć dokładne czytanie instrukcji.

  • Liczba graczy: 1-4
  • Czas rozgrywki: 45 min.
  • Wiek: 10+
  • Wydawca: IELLO (The Animals of Baker Street) | Lucrum Games (wersja polska)
  • Link do BGG

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Klonowa Dolina od Lucrum Games – kiedy możemy się spodziewać premiery?

Zwierzęta z Baker Street – twórcy gry

Zwierzęta z Baker Street to owoc współpracy pochodzącej z Francji pisarki młodzieżowej Clémentine Beauvais („Pasztety, do boju!”) oraz Dave’a Neale’a, który specjalizuje się w grach dedukcyjnych. Jest on autorem najnowszej gry z serii Sherlock Holmes Consulting Detective oraz wielu tytułów z serii Unlock i Echoes.

Za szatę graficzną odpowiada francuski ilustrator Christophe Fossard znany jako Biboun. Polskim graczom może kojarzyć się z takich gier, jak Lutecja, Kowale losu bądź Niet.

Polskie tłumaczenie gry to dzieło Łukasza Małeckiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *