W aplikacji do gry Kroniki Przygody pojawił się nowy scenariusz w polskiej wersji językowej. Po ściągnięciu czekają Was dwie części zupełnie nowej historii.
Kroniki Przygody. Co wydarzy się dalej?
Historia w scenariuszu „Portal, czyli świat na opak” rozpoczyna się po zakończeniu pierwszej przygody, czyli „Wyprawy po księżycowe kamienie”. Składa się ona z dwóch części – prologu rozgrywającym się w Imperium Zimy oraz dalszej przygody, która przeniesie bohaterów w zupełnie inny świat.
Nowy scenariusz dostępny jest w aplikacji Kids Chronicles i kosztuje 42,99 zł. Do rozgrywki niezbędne jest posiadanie pudełka z grą podstawową, żadne dodatkowe elementy nie będą potrzebne.
POLECAMY TAKŻE
Kroniki Czasu w szerokiej dystrybucji. Kupisz już nie tylko u wydawcy
Gra Sea Dragons. Piraci i smoki w jednym pudełku – czy to się da pogodzić?
Czym są Kroniki Przygody?
Wydane przez Lucky Duck Games Kroniki Przygody: Wyprawa po księżycowe kamienie są kooperacyjną przygodówką do grania z dziećmi.
Autorem gry i głównym twórcą scenariuszy jest nie kto inny, jak twórca nagradzanych Kronik Zbrodni, David Cicurel. Gracze wcielają się w adeptów magii i przenoszą się do baśniowych krain Królestwa Lata i Imperium Zimy. Tam czekają na nich liczne przygody i zagadki do rozwiązania.
Kroniki Przygody wykorzystują technologię Scan&Play. Elementy gry (plansza, postaci, obiekty) mają unikalne kody QR, które uruchamiają w aplikacji różne zagadki w zależności od rozgrywanego scenariusza. Dzięki trójwymiarowym scenom wyświetlanym na ekranie tabletu czy telefonu możemy zanurzyć się w fantastycznym świecie gry.
Niezbędną do rozgrywki aplikację Kids Chronicles można pobrać za darmo ze sklepu Apple App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu nie trzeba nie trzeba utrzymywać połączenia z internetem.
- Liczba graczy: 1–4
- Czas rozgrywki: 30–45 min.
- 7+
- Link do BGG
Planszowe Newsy polecają… inne gry planszowe
Jeżeli szukacie pomysłów na kooperacyjne gry przygodowe dla całej rodziny, zachęcamy do zapoznania się z naszym materiałem o CoraQuest. Pozycja wyjątkowa, bo zarówno historia jej powstania, jak i etapy produkcji odbiegają od typowego procesu wydawania gier planszowych.
Więcej na ten temat przeczytasz również tutaj: CoraQuest – dungeon crawler dla dzieci. Recenzja, zasady, opis.