Empire Builder: Europe. Kto wyrysuje sobie drogę do zwycięstwa?

Empire okładka gryBuilder: Europe
Empire Builder: Europe to tytuł zapowiedziany na przyszły rok przez Mayfair Games.
Zainteresować Was może fakt, że autorem gry jest Jacoby O’Connor, który jest między innymi współtwórcą Mosaica, u nas wydanego przez Portal Games.

Empire Builder: Europe. Opis gry

Empire Builder: Europe to gra ekonomiczna, w której za pomocą ołówka, po wyznaczonych na planszy kropkach, będziecie starali się połączyć największe miasta Europy, oraz zgromadzić jak największe ilości fortuny. Niech Was nie zmyli mechanika gry, jest to dość trudny tytuł ekonomiczny, który powinien zadowolić niejednego wymagającego gracza.
Podczas rozgrywki, gracze będą budowali trasy kolejowe celem rozbudowy infrastruktury transportowej do największych miast znajdujących się w Europie. To stos kart popytu określać będzie wartość transportu określonych towarów do wyznaczonych miast. Im większa odległość, tym większe korzyści finansowe. Wybierajcie trasy mądrze, równoważąc wymagania wydajności i rentowności.
W grze ważnym jest wybór między wysokowydajnymi ładunkami na długich dystansach, czy też na krótszych trasach – przynoszących możliwość częstszych dostaw, aby zbudować stały dochód.
Uważać przy tym należy na katastrofy, które mogą uderzyć – powodzie, burze, strajki i wielu innych…
  • Liczba graczy: 2-5
  • Wiek: 14+
  • Czas rozgrywki: 60-120 minut
  • Strona BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *