Karak 2: Imperium. Pierwsze rozszerzenie zapowiedziane!

Karak 2: Imperium Okładka gry
Na tę informację z pewnością czekali wszyscy fani gry Karak 2 od wydawnictwa Albi. Na platformie Board Game Geek ukazała się zapowiedź pierwszego dodatku pod tytułem Karak 2: Imperium!

Karak 2: Imperium

Pierwsze rozszerzenie wprowadza w szczególności mechanikę gracz kontra gracz oraz nowy tryb Imperium. W nowym trybie gracze rywalizują o Koronę Imperatora, która niesie ze sobą wielką moc, ale także wielką odpowiedzialność, oprócz zwykłego celu.
Rozszerzenie wprowadza również pięciu nowych bohaterów, dwa nowe typy potworów i kilka nowych typów krajobrazów.

Imperium. Czy będzie polska wersja językowa?

Na stronie BGG jest także informacja o polskiej wersji językowej, a więc nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na przedsprzedaż.

Karak 2. Opis gry podstawowej

Karak 2. Komponenty gry. Planszetki, worek i planszaKarak 2 to samodzielna kontynuacja wielokrotnie nagradzanej familijnej rodzinnej gry Karak – nie trzeba jednak znać pierwowzoru, aby czerpać pełną radość z rozgrywki. Miłośnicy przygód w katakumbach zamku Karak mogą kontynuować wędrówkę, tym razem jednak już na powierzchni, po modularnej, heksagonalnej planszy.
Każdy gracz wciela się w rolę jednego z niezwykłych bohaterów przemierzających krainę otaczającą zamek. Herosi walczą z armiami potworów oraz gromadzą zasoby niezbędne do zbudowania miasta i szkolenia nowych oddziałów, które pomogą im w wykonaniu zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *