Fishing. Nowa gra rodzinna wydawnictwa 2F-Spile

Fishing. okładka gry
Bardzo dobrze Wam znane wydawnictwo 2F-Spiele w tym roku planuje wydanie gry pod tytułem Fishing, której autorem jest równie dobrze Wam znany – Friedemann Friese.
 
Fishing (zamiennie z nazwą Fischen) to karcianka, której główną mechaniką jest zbieranie lew. Rozgrywka trwa 8 rund, podczas których gracze zagrywają karty z ręki celem zdobycia jak najwięcej wziątek. 
 

Fishing. Opis rozgrywki

Na początku każdej rundy gracz ma na ręce 8-13 kart, w zależności od liczby graczy i rundy. W pierwszej rundzie karty mają wartości od 1 do 10 i występują w czterech kolorach. Obowiązują standardowe zasady jak w grach z mechaniką zbierania lew. Gracze muszą podążać za prowadzonym kolorem, a najwyższa karta w tym kolorze wygrywa lewę. Każda zdobyta karta to jeden punkt zwycięstwa. Ponadto, zdobyte lewy będą wykorzystywane w kolejnej rundzie.

ZOBACZ TAKŻE: Szarlatani z Pasikurowic powrócili na jarmark i nadal gotują wybuchające mikstury. Dodruk

Do limitu kart na ręce, o ile gracz nie posiada ich na początku tury, dobierane są brakujące karty – ze stosu oceanu. Są to karty o wartości 1-16, a także, między innymi – boi. Każda boja posiada specjalną moc, w tym np. zmiana koloru prowadzącego, utrata punktu przez współgracza, zabranie wziątki.

Kto zdobędzie najwięcej punktów po ośmiu rundach, wygrywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *