Spectacular. Projektowanie parku dla zwierząt w nowej grze współautora Revive

Okładka gry Spectacular

Temat parków dla zwierząt nadal jest na topie. Oto gra Spectacular – nowy tytuł od braci Eilifa i Åsmunda Svensson. Pierwszego z nich możecie dobrze kojarzyć jako współautora takich hitów jak Revive czy Wyspy Tukana.

Spectacular ma być essenową premierą od Chilifox Games, czyli wydawnictwa założonego przez wspomnianych braci. Po czasie rozgrywki (20-30 minut) należy wnioskować, że będzie to lżejszy tytuł.

Spectacular. Opis

W Spectacular rozwijamy własny park zwierząt dla zagrożonych gatunków. Podczas gry wybieramy płytki zwierząt i kości, które reprezentują pożywienie. Kolor kości musi pasować do koloru siedliska. Każda tura zapewni decyzje, w których należy rozważyć, czy dobrać kość o określonej wartości, czy też kafelek zwierzęcia, który może nie być ponownie dostępny.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Mesos. Nowa gra autora Simone Luciani

Na koniec gry za każdy obszar połączonych płytek tego samego rodzaju siedliska otrzymamy punkty za sumę kości tego koloru. Dodatkowo będziemy budować wieże strażnicze, za które otrzymamy punkty za wszystkie trzy sąsiadujące z nimi kości. Aby uczynić swój park jeszcze bardziej spektakularnym należy również dążyć do zebrania jak największej liczby różnych gatunków. Po kilku rozgrywkach można dołączyć kafle misji.

Zagraniczna premiera gry planowana jest na październik 2024 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *