Dwie premiery od Rebela. Dziś rusza sprzedaż gier: Śladami Darwina oraz SideQuest: 7th Sea

Śladami Darwina i SideQuest: 7th Sea

Black Friday w Rebelu to m.in. premiera dwóch tytułów: prostej, rodzinnej gry Śladami Darwina oraz logicznej SideQuest: 7th Sea (polska edycja). Który z tych tytułów chcielibyście znaleźć pod choinką?

Nazwisko Karola Darwina zna prawdopodobnie każdy. Był on brytyjskim przyrodnikiem i biologiem (ur. 1809 r.) znanym głównie jako autor teorii ewolucji przez dobór naturalny. Jego prace, zwłaszcza książka „O powstawaniu gatunków”, rewolucjonizowały sposób, w jaki ludzie rozumieli rozwój życia na Ziemi. Darwin prowadził badania podróżując na statku HMS Beagle.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Gry planszowe rodzinne. Subiektywny ranking TOP 10 tytułów

Gra planszowa Śladami Darwina

Elementy gry planszowej Śladami DarwinaŚladami Darwina to prosta i przyjemna gra rodzinna oparta o zbieranie zestawów kafelków. Instrukcja do gry rozpoczyna się dość nietypowo, bo sporym wstępem historyczno-biograficznym, dzięki któremu możemy dowiedzieć się nieco więcej o tytułowym bohaterze.

Gracze wcielają się w młodych przyrodników, którzy właśnie weszli na pokład okrętu Beagle. Wyruszą na wyprawę, aby pomóc Charlesowi Darwinowi ukończyć książkę „O powstawaniu gatunków”. W trakcie podróży będą badać różne gatunki zwierząt, eksplorować teren, sporządzać mapy, a także publikować swoje odkrycia i formułować teorie. Każdy dąży do tego, aby zdobyć więcej punktów zwycięstwa niż rywale, czyli mieć największy wkład w powstanie dzieła Karola Darwina.

W pudełku, oprócz dwustronnej planszy do gry, która jest jednocześnie mapą świata, znajdziemy m.in. pięknie ilustrowane kafelki zwierząt, żetony, bruliony przyrodników oraz figurkę HMS Beagle.

Zasady Gry Śladami Darwina i instrukcja

Podczas rozgrywki uczestnicy wykonują kolejno swoje tury, a każda z nich składa się z dwóch kroków:

  1. Badanie zwierzęcia lub inspirowanie się pracą postaci, podczas którego przyrodnik wybiera 1 z 3 kafelków z kolumny albo rzędu, przy którym znajduje się figurka okrętu Beagle, i umiesz­cza go w swoim brulionie.
  2. Podróż na okręcie Beagle, czyli przesunięcie figurki o odpowiednią liczbę pól w zależności od tego, który kafelek wybrał w poprzednim ruchu.

SideQuest: 7th Sea (edycja polska). Opis gry, cena

Wejdź do kaplicy i sięgnij po skarb przed innymi! SideQuest: 7th Sea to ekscytująca gra logiczna w stylu escape room, osadzona w świecie kultowego systemu RPG.

Specjalnie przygotowana talia fabularna poprowadzi Cię przez angażującą historię, trójwymiarowa scenografia doda zabawie klimatu, a kolejne zadania sprawdzą Twoją kreatywność, spostrzegawczość i umiejętność nieszablonowego myślenia w obliczu niespodziewanych zwrotów akcji.

Elementy gry planszowej SideQuest: 7th Sea

W pudełku z grą SideQuest: 7th Sea znajdziemy m.in.: kilkadziesiąt kart, kafelki odpowiedzi oraz zagadek, kartonowe totemy oraz 3 arkusze oraz podwójną planszę pozwalające stworzyć trójwymiarową scenografię

  • Liczba graczy: 1 – 4
  •  Wiek: 14+
  • Czas rozgrywki: 90 – 120 min.
  • Orientacyjna cena: 66.50 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *