Unmatched: Sun’s Origin – nowa zapowiedź wydawnictwa Ogry Games

pudełko gry Unmatched: Sun's Origin

Wydawnictwo Ogry Games zapowiedziało nowe pudełko z serii Unmatched. Unmatched: Sun’s Origin ukaże się w przyszłym roku.

Sun’s Origin. Zapowiedź

Gry z linii Unmatched pokochało w Polsce wielu graczy. Nic więc dziwnego, że wydawnictwo Ogry Games stara się na bieżąco wydawać nowości z tej serii i nie inaczej będzie tym razem. W najnowszej odsłonie Unmatched oryginalne wydawnictwo sięgnęło po postaci historyczne, nawiązujące do historii Japonii.

W Unmatched: Sun’s Origin znajdą się:

  • Oda Nobunaga – daimyo klanu Oda. Ważna postać w historii Japonii. Uważany jest za jednego z trzech zjednoczycieli feudalnej Japonii. Swoje podboje rozpoczął od kontroli nad prowincją Owari, następnie stopniowo przejmował w walkach władzę w prowincjach stojących na drodze do Kioto, stolicy kraju. W chwili swojej śmierci kontrolował 20 z 66 prowincji Japonii. Zasłynął jako znakomity dowódca, ale również pamiętany jest jako jeden z najbardziej okrutnych przywódców. W grze będzie mistrzem taktyki oraz będzie wzmacniał innych wojowników.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Gra Salton Sea. Zapowiedź Devira na 2024 r. o ważnym temacie gospodarczym

  • Tomoe Gozen była legendarną ona-musha, czyli żeńską odpowiedniczką samurajów. Pochodziła z klanu Minamoto. Wojowniczki szkolono w sztukach walki oraz w posługiwaniu się bronią drzewcową. Była wzorem dla wielu samurai. Zgodnie z opisem Tomoe w Heike monogatari:
    (…) była też wyjątkowo silną łuczniczką i szermierką. Wojowniczką wartą tysiąca, gotową stawić czoła demonowi albo bogu, konno lub pieszo. Z niezwykłym talentem dosiadała nieujeżdżonych koni; bez szwanku zjeżdżała z niebezpiecznych zboczy. – fragment z książki Jennifer Wright pt. „I że ci (nie) odpuszczę. Najbardziej mordercze kobiety w historii.”

W sieci można znaleźć informację, że plansza załączona do pudełka będzie przedstawiała Zamek Azuchi. Właścicielem zamku był Oda Nobunaga. Ruiny zamku stoją nad brzegiem jeziora Biwa w prowincji Omi. Został zbudowany w pobliży Kioto, aby kontrolować drogi prowadzące do stolicy.

Za grafiki w tej części Unmatched odpowiada Yuta Onoda. Premiera planowana jest przez Ogry na pierwszy kwartał 2024 roku.

INFORMACJE PUDEŁKOWE:

  • Liczba graczy: 2
  • Czas rozgrywki: 20-40 min.
  • Wiek: 9+
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *